9.1%
58.3%
26.7%
21.6%

Σε ένα ματς με τρομερή εξέλιξη οι MyRema State Warriors κατάφεραν να γυρίσουν από το -21 (9-30) που βρέθηκαν να χάνουν στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου και να πάρουν προβάδισμα με έναν πόντο με το σκορ να γράφει 47-46 υπέρ τους μερικά δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Στο τελευταίο δευτερόλεπτο ο Καραγιώργης με μια βολή έσωσε την παρτίδα για τους Μπάσχετους, καθώς ισοφάρισε σε 47-47 και έστειλε το ματς στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο οι Μπάσχετοι είχαν πιο καθαρό μυαλό και πήραν τη νίκη με 55-58, στερώντας με αυτόν τον τρόπο τις όποιες ελπίδες είχαν οι MyRema State Warriors για πρόκριση στα playoffs. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Χατζηθάνος με 25 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αποστολόπουλος άνοιξε το σκορ, ο Σπυρόπουλος ισοφάρισε σε 2-2, 2-4 ο Χατζηθάνος με σουτ μέσης απόστασης, 5-4 με τρίποντο του Μενάγια και 0-11 σερί από τους Χατζηθάνο, Χατζηαγάπογλου, Λέτση, Καραγιώργη και Σομπόνη για το τελικό 5-15 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μενάγιας μείωσε σε 7-15, οι Αποστολόπουλος, Λέτσης και Χατζηθάνος απάντησαν με 0-8 για το 7-23, 9-23 ο Κυριάκου και ένα καλάθι από τον Καραγιώργη και ένα τρίποντο του Χατζηθάνου για το τελικό 9-28 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Χατζηθάνος έγραψε το 9-30, οι MyRema απάντησαν με ένα καλάθι του Κυριάκου και ένα τρίποντο του Μπακάλη για το 14-30, 14-32 ο Χατζηθάνος ξανά, 20-32 με 6-0 σερί οι Κυριάκου και Μενάγιας, 20-34 ο Χατζηθάνος, 23-34 ο Σπυρόπουλος, 23-36 ο Σομπόνης, 26-36 με τρεις πόντους του Κυριάκου, 26-38 ο Σομπόνης ξανά, για να απαντήσει με ένα αδιανόητο τρίποντο ο Κυριάκου στο μπάζερ για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο με 29-38.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Μενάγιας και Κυριάκου έτρεξαν ένα 5-0 για το 34-38, 34-40 ο Αποστολόπουλος με δύο ελεύθερες βολές, 36-40 ο Μπακάλης, 36-44 οι Αποστολόπουλος και Σομπόνης και νέο 8-0 σερί οι Μενάγιας και Μπακάλης για το 44-44. Στη συνέχεια ο Χατζηθάνος έβαλε ένα δύσκολο καλάθι για το 44-46, για να απαντήσει ο Μενάγιας με ένα απίστευτο τρίποντο από την αριστερή γωνία για το 47-46. Το τελικό 47-47 της κανονικής διάρκειας το έγραψε με μια βολή 1″ πριν τη λήξη ο Καραγιώργης.

Στην παράταση ο Χατζηθάνος έβαλε μια βολή για το 47-48, 49-48 ο Κυριάκου, 49-53 με 0-5 σερί οι Χατζηθάνος, Σομπόνης και Αποστολόπουλος, 51-53 από τον Μενάγια, 51-56 ο Χατζηθάνος με ένα καλάθι και μια βολή, 55-56 με ένα τρίποντο του Παληβογιάννη και μια βολή του Μενάγια και δύο βολές από τον Χατζηθάνο για το τελικό 55-58.

Για τους Μπάσχετους, πέρα από τον Χατζηθάνο, σε τρομερό βράδυ βρέθηκε και ο Αποστολόπουλος με 12 πόντους, 24 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για τους MyRema State Warriors ξεχώρισε ο Κυριάκου έχοντας στην στατιστική του 19 πόντους, 28 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 5 κλεψίματα και 6 τάπες, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Μενάγιας με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.