20.0%
28.6%
38.9%
10.5%

Οι Μπάσχετοι, αν και παρουσιάστηκαν με πολλές ελλείψεις κόντρα στα Petralona, κατάφεραν να ελέγξουν το παιχνίδι και να συνεχίσουν με ακόμη μια σημαντική νίκη παίρνοντας το ροζ φύλλο του αγώνα με 47-36. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Χατζηθάνος με 17 πόντους, 17 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Λέτσης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Μπάσχετους, οι Αλέξανδρος και Θανάσης Καταραχιάς απάντησαν με γρήγορο 0-5 σερί και έβαλαν μπροστά τα Petralona με 2-5, 4-5 από τον Φράγκο, 4-7 ο Αλέξανδρος Καταραχιάς και προσωπική απάντηση του Χατζηθάνου με 5 συνεχόμενους πόντους για το τελικό 9-7 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος Καταραχιάς ισοφάρισε με δίποντο μέσης απόστασης σε 9-9, 10-9 με βολή του Χατζηθάνου, 10-11 από τον Κρητικό, 12-11 ο Χατζηθάνος, 12-14 με τρίποντο του Αλέξανδρου Καταραχιά και απάντηση με 14-0 σερί οι Σομπόνης, Σπαθαριώτης Χατζηθάνος και Λέτσης για του τελικό 26-14 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Φλέγγας μείωσε σε 26-16, ο Σομπόνης απάντησε με δύο δικά του καλάθια για το 30-16, 30-18 ο Αλέξανδρος Καταραχιάς, 32-18 από τον Λέτση, 32-20 ο Μυλωνάς, 37-20 με 5 συνεχόμενους πόντους του Χατζηθάνου και απάντηση με το ίδιο σερί οι Αλέξανδρος Καταραχιάς, Μυλωνάς και Φλέγγας για το τελικό 37-25 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κρητικός έβαλε καλάθι για το 37-27, 39-27 ο Λέτσης, 39-29 ξανά ο Κρητικός, 43-29 από τους Λέτση και Σπαθαριώτη, 43-33 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Αλέξανδρου Καταραχιά, 45-33 από τον Χατζηθάνο, 45-36 οι Φασόλης και Μυλωνάς, με τον Λέτση να απαντάει με δίποντο για το τελικό 47-36 του παιχνιδιού.

Για τους Μπάσχετους, πέρα από τον Χατζηθάνο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σομπόνης με 12 πόντους, 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τα Petralona ξεχώρισε ο Αλέξανδρος Καταραχιάς με 17 πόντους και 7 ριμπάουντ.