8.3%
75.0%
34.1%
8.3%

Οι Μπίρι Μπίρι παίζοντας ωραίο μπάσκετ και πολύ καλά διαβασμένο κατάφεραν να πάρουν τη νίκη-πρόκριση με 56-45 εναντίον των Los Amigos, οι οποίοι πάλεψαν όμως δεν κατάφεραν να φέρουν τη σειρά στα ίσα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Βέργος με 14 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Χατζηθεοδώρου άνοιξε το σκορ με μια ελεύθερη βολή για τους Los Amigos, οι Τζανετάκης και Βέργος απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για να βάλουν μπροστά τους Μπίρι Μπίρι με 4-1, 4-3 από τον Λέκκο, 8-3 από τους Στόλη και Κοσμά, 8-5 με βολές του Τεντόμα, 10-5 ξανά ο Στόλης, 10-7 από τον Πάτρο, 12-7 ο Μανιάτης και απάντηση ξανά από τον Πάτρο για το τελικό 12-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αναστασίου μείωσε σε 12-11, οι Παπαποστόλου, Πετάκος και Μανιάτης απάντησαν με 6-0 σερί για το 18-11, 18-13 ο Πάτρος με δύσκολο σουτ, 20-13 ξανά ο Παπαποστόλου, 20-17 με ένα καλάθι του Αναστασίου και ένα του Τεντόμα, 24-17 με τον ίδιο τρόπο οι Παπαποστόλου και Πετάκος και δίποντη απάντηση του Λέκκου για το τελικό 24-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Τεντόμας έτρεξε ένα προσωπικό σερί για να μειώσει σε 24-23, οι Βέργος και Κοσμάς απάντησαν για το 28-23, 28-26 ο Τεντόμας με τρίποντο, 34-26 με 6-0 σερί οι Πετάκος και Βέργος, 34-30 με απάντηση από τους Αναστασίου και Τεντόμα, 39-30 με ένα δίποντο του Κοσμά και ένα τρίποντο του Πετάκου και 39-31 από τον Λέκκο για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο στο ματς.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πάτρος μείωσε με καλάθι και φάουλ σε 39-34, 47-34 με απάντηση με 8-0 σερί οι Βέργος και Στόλης, 47-39 από τους Πάτρο και Τεντόμα, 50-39 με καλάθι και φάουλ του Παπαποστόλου, 50-41 με βολές του Χατζηθεοδώρου, 54-51 με νέο σερί οι Πετάκος και Βέργος, 54-45 από τους Λέκκο και Τεντόμα και δίποντη απάντηση του Μανιάτη για το τελικό 56-45 του παιχνιδιού.

Για τους Μπίρι Μπίρι, πέρα από τον Βέργο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Πετάκος με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Los Amigos ξεχώρισε ο Τεντόμας με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.