35.3%
50.0%
53.8%
23.5%

Δυνατό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες με την Bacardi Tel Aviv να ελέγχει από την αρχή το παιχνίδι και να παίρνει το ροζ φύλλο πάρα τις προσπάθειες των Μπάσχετων να περάσουν μπροστά στο σκορ στην δεύτερη περίοδο.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε δυναμικά και για τις δυο ομάδες που μπήκαν ζεστά στο παιχνίδι. Ο Καλλίνικος έκανε το 2-5 για τους Μπάσχετους και στην συνέχεια ο Κτιστάκης με δυο σερί καλαθιά και μια βολή ισοφάρισε στο 5-5. Οι παίκτες της Bacardi έτρεξαν ένα ωραίο 11-0 σερί και από το 2-5 βρέθηκαν μπροστά με 13-5 με πρωταγωνιστές τους Κτιστάκη και Δενδρινό. Η πρώτη περίοδος έληξε υπέρ της ομάδας με τα κίτρινα και μπλε Bacardi με 21-13. Στην δεύτερη οι Μπάσχετοι έβαλαν μπροστά τις μηχανές και ξεκίνησαν να ροκανίζουν την διαφορά και με τους 7 σερί πόντους του Χατζηθάνου κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 24-21. Η Bacardi όμως δεν ησύχασε και με Δενδρινό και Παναγιωτάκη διαμόρφωσε το 31-28 για σκορ πρώτου ημίχρονου.

Στην τρίτη περίοδο το μικρόφωνο είχαν οι Κτιστάκης, Δενδρινός και Λάντζας όπου κατάφεραν να χτίσουν μια διαφορά ασφαλείας και να την κρατήσουν μέχρι το τέλος της περιόδου αλλά και το τέλος του αγώνα. Το πλησιέστερο που κατάφεραν να φτάσουν οι Μπάσχετοι ήταν να μειώσουν στον πόντο με τον Μίχο στα πρώτα 10 δευτερόλεπτα της περιόδου αλλά η διαφορά μετά ξεκίνησε να μεγαλώνει και έφτασε διψήφιο αριθμό με κορύφωση τους 13 πόντους (53-40) με τις δυο βολές του Λάντζα. Στην τελευταία περίοδο ο Δενδρινός σκόραρε από όλους τους συνδυασμούς βάζοντας ένα τρίποντο, μια βολή και τέλος ένα καλάθι και έκανε το 43-59. Την μεγαλύτερη διαφορά που υπήρξε στον αγώνα. Κάπου εκεί κλείδωσαν το ματς οι παίχτες της Bacardi όπου πήραν και την διαφορά των 15 πόντων στο αποτέλεσμα τους.

Για τους νικητές ο Δενδρινός είχε 22 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 2 κλεψίματα, ο Κτιστάκης είχε 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 ασσίστ, 4 κλεψίματα και ο Λάντζας 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 2 μπλοκ.

Για τους Μπάσχετους ο Χατζηθάνος είχε 17 πόντους, 2 ασσίστ 1 κλέψιμο και ο Καραγιώργης 8 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 ασσίστ.