15.8%
36.4%
27.1%
14.3%

Μπάσχετοι vs Underdogs 41-36.Σε ένα κλειστό παιχνίδι στο οποίο καμία από τις 2 ομάδες δεν κατάφερε να πάρει μεγάλη διαφορά στο σκορ οι Μπάσχετοι πήραν την 4 σερί νίκη τους. Mvp του αγώνα ο Χατζηαγάπογλου με 2 πόντους ,10 ριμπάουντ, 3 ασίστ,2 κλεψίματα και 5 κοψίματα.
Του ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Χατζηθάνος 3-0 οι Μπάσχετοι. Ο Βογιατζάκης με σουτ το 3-2 για τους Underdogs. Ο Χατζηθάνος με σουτ και floater πέτυχε το 7-2 και ο Βογιατζάκης ξανά με σουτ το 7-4.Ο Κάνδηλας με τρίποντο έκανε το 10-4 και ο Ρούμπας με λει-απ το 10-6.Ο Καραγιώργης με ντραιβ πέτυχε το 12-6 και το δεκάλεπτο τελείωσε 12-10 με 2/2 βολές και λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Καμπόσος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καρακώστας ισοφάρισε 12-12 με λει-απ στον αιφνιδιασμό για τους Underdogs. Οι Μπάσχετοι με τον Κάνδηλα να σκοράρει με σουτ και τον Καραγιώργη με λει-απ το σκορ έγινε το 16-12 .Ο Καμπόσος με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ,από το High post εύστοχο σουτ ο Βαμβακάς και με σουτ από την γωνιά ο Καρακώστας το σκορ έγινε16-18.ΟΧατζηαγάπογλου με σουτ και ο Χατζηθάνος με τρίποντο σκόραραν το 21-18 και ο Ρούμπας ισοφάρισε με τρίποντο σε 21-21.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χατζηθάνος το 23-21 και το δεκάλεπτο τελείωσε 23-22 με 1/2 βολές ο Αλεξόπουλος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καμπόσος με τρίποντο έδωσε το προβάδισμα στους Underdogs 23-25.Οι Μπάσχετοι ισοφάρισαν 25-25 με λει-απ ο Χατζηθάνος. Ο Τσικνάκος με σουτ πέτυχε το 25-27 και ο Καραγιώργης με σουτ και ο Χατζηθάνος με σουτ και εύστοχο ντραιβ το σκορ έγινε το Καραγιώργης 31-27.Ο Καμπόσος με ντραιβ μείωσε 31-29 και το δεκάλεπτο τελείωσε 34-29 με γκολ φάουλ ο Καραγιώργης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βαμβακάς με σουτ μείωσε 34-31 για τους Underdogs. Οι Μπάσχετοι με 1/2 βολές του Σίνη το 35-31 Ο Βαμβακάς με σουτ το 35-33 και ο Καραγιώργης με 2/2 βολές το 37-33.Ο Τσικνάκος με 1/2 βολές το 37-34 και ο Καραγιώργης,Χατζηαγάπογλου με 1/2 βολές το 39-34.Ο Καμπόσος με ντραιβ μείωσε 39-36(1:45).Οι Underdogs δεν μπόρεσαν να ισοφαρίσουν και το τελικό 41 -36 πέτυχε ο Χατζηθάνος με 2/2 βολές(0:10). Οι Underdogs
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Χατζηθάνος με 20 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βογιατζάκης με 4 πόντους ,8 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Βαμβακάς με 6 πόντους ,6 ριμπάουντ και 2 κοψίματα.