25.0%
63.6%
26.8%
18.2%

Μπιρι-Μπιρι vs Clerks B.C. 41-47.Ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι με τις δύο ομάδες ,να αγωνίζονται με σοβαρές ελλείψεις, να ειναι συνέχεια κοντά στο σκορ με τις άμυνες να κυριαρχούν και από τις δύο πλευρές.Ο εκπληκτικός Αβιζιώτης σκόραρε τους 31 πόντους από τους 47 πόντους τις ομάδος του,ήταν ο  Mvp του αγώνα με ακόμα 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους Clerks 0-7 ,ο Γρέζης μετά από κλέψιμο σκόραρε ,με τρίποντο ο Αβιζιώτης και με σουτ από την γωνιά ο Φιλιόπουλος. Οι Μπιρι-Μπιρι απάντησαν με σερί 7-0 και ισοφάρισαν 7-7 ο Μαρκόπουλος από το ζωγραφιστό, τρίποντο και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γεωργέλος. Ο Ζερμπίνος με σουτ από το High post και ο Αβιζιώτης με 1/2 βολές το 7-10 και ο Μαρκόπουλος με ντραιβ και ο Κοσμάς με 2/2 βολές το 11-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-12 με σουτ από το High post ο Φιλιόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μαρκόπουλος με καλάθι από το low post το 13-12 για τους Μπιρι-Μπιρι. Ο Ζερμπίνος με 2/2 βολές το 13-14 για τους Clerks. Ο Τσιμικλής πέτυχε το 15-14 και ο Αβιζιώτης με τρίποντο το 15-17.Ισοφάρισε ο Γεωργέλος 17-17 με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και ο Αβιζιώτης με 5 πόντους του πέτυχε το 17-22.Τρίποντο ο Γεωργέλος το 20-22 και ο Αβιζιώτης με σουτ το 20-24.Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κοσμάς το 22-24 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 22-27 με Buzzer τρίποντο ο Αβιζιώτης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μαρκόπουλος από το low post πέτυχε το 24-27 για τους Μπιρι-Μπιρι. Ξέφυγαν στο σκορ με 24-34 οι Clerks ,αρχικά ο Αβιζιώτης με τρίποντο, ο Ζερμπίνος με 1/2 βολές και ο Αβιζιώτης με σουτ και με 1/2 βολές. Ο Τσιμικλής με σουτ και ο Μαρκόπουλος από το ζωγραφιστό σκόραραν το 28-34 και ο Αβιζιώτης με ντραιβ το 28-36.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 31-36 με σουτ ο Τσιμικλής και με 1/2 βολές ο Κοσμάς.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Φιλιόπουλος με σουτ και ο Γρέζης με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 31-40 για τους Clerks. Ο Τσιμικλής σκόραρε το 33-40 για τους Μπιρι-Μπιρι. Ο Αβιζιώτης με γκολ φάουλ το 33-43 και ο Κοσμάς με ντραιβ το 35-43.Τρίποντο ο Αβιζιώτης το 35-46 και οι Μπιρι-Μπιρι μειωσαν σε 41-46(0:50),αρχικά ο Γεωργέλος με 1/1 βολή τεχνικής ποινής, ο Κοσμάς με 2/2 βολές και με τρίποντο ο Τσιμικλής. Ο Ζερμπίνος με 1/2 βολές (0:26) πέτυχε το τελικό 41-47.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Ζερμπίνος με 6 πόντους, 18 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσιμικλής με 11 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Μαρκόπουλος με 10 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 ασίστ.