6.3%
44.8%
26.5%
15.8%

Μετά από ένα δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες οι Μπιρι-Μπιρι,που είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, επικράτησαν των Desperado. Mvp του αγώνα ο Μανιάτης με 5 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Τάτσης με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με 2/2 βολές ο Μαρκόπουλος, 2-0 για τους Μπιρι-Μπιρι. Ο Καραλής με σουτ από την γωνιά ισοφάρισε 2/2 για τους Desperado. Ξανά ο Μαρκόπουλος το 4-2 και ο Μαρκουλής το 4-4.Ο Τάτσης και ο Κοσμάς πέτυχαν το 8-4 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τους Desperado να περνάνε μπροστά στο σκορ με 8-9,αρχικά ο Τσαμαδιάς με 1/2 βολές, τρίποντο και με 1/2 βολές ο Μαρκοπουλιώτης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Σπυράκος με 2/2 βολές το 10 -9 για τους Μπιρι-Μπιρι. Ο Σεφέρης με 2/2 βολές το 10-11 για τους Desperado. Ο Πετάκος με σουτ από την γωνιά και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Σπυράκος έγινε το 14-11 και ο Κρητικός με ντραιβ και ο Τσαμαδιάς με καλάθι από το ζωγραφιστό εγινε το 14-15. Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 22-15 με 4 πόντους του ο Πετάκος και ο Τάτσης. Ο Σεφέρης με τρίποντο μείωσε 22-18 και ο Πετάκος με σουτ από την γωνιά το 24-18. Ο Κρητικός με ντραιβ σκόραρε το 24-20 και ο Πετάκος με τρίποντα πέτυχε το 27-20. Το ημίχρονο έληξε 27-26 με ντραιβ ο Σεφέρης και με 4 πόντους του ο Μαρκοπουλιώτης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μανιάτης μετά από ντραιβ πέτυχε το 29-26 για τους Μπιρι-Μπιρι. Ο Μαρκοπουλιώτης με 1/2 βολές το 29-27 για τους . Desperado. Ξανά ο Μανιάτης μντραιβ το 31-27 και ο Μαρκοπουλιώτης με 1/2 βολές το 31-28. Ο Τάτσης πέτυχε το 33-28.Με 1/2 βολές ο Χαραλαμπόπουλος το 33-29 και ο Τάτσης με σουτ από την γωνιά το 35-29. Ο Κρητικός με 2/2 βολές το 35-31 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 36-31 με 1/2 βολές.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαρκοπουλιώτης με σουτ και ο Κρητικός με 1/2 βολές μείωσαν 36-34 για τους Desperado. Ο Τζανετάκης με σουτ και ο Τάτσης με 1/2 βολές έγινε το 39-34 για τους Μπιρι-μπιρι. Ο Σεφέρης με 1/2 βολές το 39-35 και ο Τάτσης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 41-35.Ο Σεφέρης με ντραιβ το 41-37 και με νέο καλάθι από το ζωγραφιστό το 43-37. Ο Μαρκοπουλιώτης με τρίποντο το 43-40 (1:53). Το τελικό 44-40 πέτυχε ο Μανιάτης με 1/2 βολές (0:22).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πετάκος με 11 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαρκοπουλιώτης με 15 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.