23.1%
70.0%
36.2%
12.5%

Oι Paranormal Inactivity ήταν αποφασισμένοι να πάρουν ρεβάνς από την ήττα του πρώτου γύρου κόντρα στους Μπίρι Μπίρι, ωστόσο οι 2οι για 20+ λεπτά είχαν το προβάδισμα. Όμως η λειψανδρία τους κόστισε και έτσι οι Paranormal Inactivity πήραν το ροζ φύλλο με σκορ 57-46.

Το πρώτο δεκάλεπτο είχε δύο αντίστοιχα μεγάλα σερί 10-0. Οι Μπίρι Μπίρι ξεκίνησαν με το έμμεσο τρίποντο του Μικράκη και ακόμα 7 πόντους του Ευαγγελίδη που έκλεισε το σκοράρισμά του με τρίποντο. Το 10-0 των Paranormal Inactivity είχε αιχμή του δόρατος τον Ρίκο ο οποίος έβαλε 8 πόντους. Τους 4 σκόραρε μετά από ωραίες πάσες του Καζά. Το 10-13 για τους Μπίρι Μπίρι έκανε ο Βλάχος με τρίποντο, ενώ ο Ρίκος έγραψε το 12-13 του δεκαλέπτου.

Με τρίποντο του Ευαγγελίδη ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος (12-16), και λίγο αργότερα από όμοια θέση βρήκε σκορ ο Μικράκης(13-22). Ο Ρίκος σκόραρε και με ωραίο ντράιβ για το 15-22, όμως ο Καλάκος μεγάλωσε τη διαφορά με έμμεσο τρίποντο(18-27) λίγο αργότερα. Η επόμενη φάση είχε τρομερή τάπα του Χρυσαφιάδη. Το δεκάλεπτο έληξε 31-27 με buzzer beater τρίποντο του Ρουστά από τη γωνία!

Το επόμενο δεκάλεπτο είχε από μόλις 8 πόντους ανά ομάδα. Με τρίποντο του Ευαγγελίδη και πάλι ξεκίνησαν οι Μπίρι Μπίρι, όμως ένα σερί 6-0 έκανε το σκορ 35-36. Στο διάστημα αυτό ο Ρίκος έβαλε 2 ωραία καλάθια, εκ των οποίων το ένα από baseball pass του Παγώνα.(35-39)

To τελευταίο δεκάλεπτο ήταν και το πλέον συγκλονιστικό καθώς είχε την μεγάλη ανατροπή των Paranormal Inactivity.Ο Ρίκος πήγε το ματς στο -2, όμως ο Τσιμικλής έκανε άμεσα το 37-41. Ο Σκουλάτος όμως πήρε την ομάδα στην πλάτη του σκοράροντας πρώτα μετά από επιθετικό ριμπάουντ και στην επόμενη φάση μετά από κλέψιμο και ασίστ του Χρυσαφιάδη δίνοντας για πρώτη φορά στο ματς +2 στους Paranormal Inactivity(43-41). O Ρίκος έβαλε 2 πόντους, το ίδιο και ο Ευαγγελίδης(45-43), όμως ο πρώτος σκόραρε και πάλι δίνοντας το +4. Το ματς μετά και από τις βολές του Ρίκου(49-43) είχε ουσιαστικά κριθεί καθώς οι Paranormal Inactivity είχαν το momentum . Δεν άργησε να το επιβεβαιώσει αυτό και ο Ρουστάς με ένα ακόμα τρίποντο για το 52-43. Το τελευταίο καλάθι των Μπίρι Μπίρι έβαλε ο Καλάκος από τα 6,75(52-46), ωστόσο ο Ρουστάς έκλεισε το σκοράρισμα του αγώνα και πάλι με τρίποντο γράφοντας το τελικό 57-46.

Ο Ρίκος ήταν συγκλονιστικός έχοντας 26 πόντους, 16 ριμπάουντς, 3 κλεψίματα και 1 τάπα!