7.1%
42.9%
45.0%
27.3%

Μυρμιδόνες-Χαμένα Ταλέντα 46-60.Τα Χαμένα Ταλέντα βρέθηκαν σε εκπληκτική βραδιά, με πολύ καλές επιλογές στην επίθεση και μεγάλη ευστοχία καθώς και με πολύ σφιχτή άμυνα , επωφελούμενοι την άστοχη βραδιά των Μυρμιδόνων, που ξύπνησαν αργά στο ματς και έκαναν το καλό τους δεκάλεπτο στο τέταρτο.Mvp του αγώνα ο Ψημάδης με 9 πόντους,11 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι με καλάθι ο Βασιλείου 0-2 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ο Παπαντωνίου με ντραιβ το 2-2 για τους Μυρμιδόνες. Ο Κασβής με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Πενταγιώτης με σουτ το 2-6 και ο Χατζηδάκης το 4-6 με σουτ. Ο Αντύπας με 2/2 βολές και ο Πενταγιώτης με ντραιβ πέτυχαν το 4-10. Ο Παπαντωνίου πέτυχε το 6-10 και ο Αντύπας με σουτ το 6-12 . Ο Βερεντζιώτης με σουτ το 8-12 και ο Αντύπας με τρίποντο και ο Βασιλείου με 1/2 βολές το 8-16. Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-16 με ντραιβ ο Παπαντωνίου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κασβής πέτυχε το 10-18 για τα Χαμένα Ταλέντα. Ο Βερεντζιώτης σκόραρε για τους Μυρμιδόνες το 12-18. Ξανά ο Κασβής σκόραρε το 12-20 και ο Παπαντωνίου σκόραρε το 14 -20 με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Πενταγιώτης με floater το 14-22 και ο Παγούνης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 16-22. Ο Ψημάδης με 1/2 βολές το 16-23 και ο Βερεντζιώτης με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 19-23. Ο Βασιλείου με τρίποντο το 19-26 και ο Μπέμπελος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 21-26. Ο Γεροκωστόπουλος με ντραιβ το 21-28 και ο Χατζηδάκης με σουτ το 23-28. Ο Ψημάδης μετά από κλέψιμο πέτυχε το 23-30 και ο Χατζηδάκης με γκολ φάουλ το 26-30. Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους 26-34 με τρίποντο ο Ψημάδης και με 1/3 βολές ο Γεροκωστόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χατζηδάκης με σουτ το 28-34 για τους Μυρμιδόνες.Με σερί 0-12 τα Χαμένα Ταλέντα ξέφυγαν στο σκορ με 28-46  ,αρχικά ο  Πενταγιώτης με 8 πόντους(2 τρίποντα) του ,ο Κασβής σκόραρε με τα μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Βασιλείου μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ . Ο Παπαντωνίου σκόραρε το 30-46 και ο Βασιλείου με σουτ και ο Ψημάδης με τρίποντο το σκορ έγινε 30-51. Ο Βερεντζιώτης πέτυχε το 32-51 . Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-53 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βασιλείου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βερεντζιώτης με γκολ φάουλ το 35-53 για τους Μυρμιδόνες . Ο Κασβής πέτυχε το 35-55 με Hook για τα Χαμένα Ταλέντα.Παπαντωνίου με 5 πόντους του μείωσε 40-55 και ο Κασβής με γκολ φάουλ το 40-58. Ο Τσουράπης με τρίποντο και ο Παγούνης με 1/2 βολές το 44-58. Ο Γεροκωστόπουλος πέτυχε το 44-60 και το ματς τελείωσε 46-60 με ντραιβ ο Βερεντζιώτης.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κασβής με 13 πόντους,9 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Βασιλείου με 12 πόντους 9 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Παπαντωνίου με 15 πόντους,7 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Βερεντζιώτης με 14 πόντους,12 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.