7.1%
75.0%
48.9%
31.6%

Νίκαια vs Clerks B.C. 35-68. Μετά από ένα επεισοδιακό παιχνίδι οι Clerks B.C. πήραν την 3η νίκη τους.Ξεκίνησαν στα πρώτα λεπτά(3.20)με 4/5 δίποντα ,2/2 τρίποντα και 5 κλεψίματα(0-14)με την Νίκαια με μόλις 5 άτομα στο ματς να μην μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό τον νικητών. Mvp του αγώνα ο Ζερμπίνος με 4 πόντους,8 ριμπάουντ,5 ασίστ ,5 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με σερί 0-14 για τους Clerks B.C..Αρχικά ο Τσακίρης με σουτ,τρίποντο ο Αβιζιλωτης,μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Φιλιόπουλος,ξανά με τρίποντο ο Αβιζιώτης και με σουτ ο Ρίζας.Ο Σιμιντζής Βλάσης με σουτ το 2 -14 για την Νίκαια.Ο Μωυσίδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 2-16 και ο Σιμιντζής Βλάσης με 2/2 βολές το 4-16.Με 4 πόντους του ο  Αγγελωνίτης Παναγιώτης το 4-20 και ο Καιτατζής με ντράιβ, ,ο Σακόπουλος με σουτ  και ο Καιτατζής με 2/2 βολές έγινε το 10-20.Ο Ρίζας με 2/2 βολές το 10-22 και ο Σιμιντζής Βλάσης μετά από επιθετικό ριμπάουντ τι 12-22. Ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με buzzer τρίποντο έγραψε το 12-25.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 0-13 έγινε το 12-38 για τους Clerks B.C.Αρχικά μετά από κλέψιμο σκόραρε ο Ζερμπίνος,ο Μωυσίδης με 4 πόντους του από σουτ,ο Αβαλιώτης με ντράιβ ,μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ρίζας και με τρίποντο από τον Ρίζα.Ο Καρράς με σουτ από την γωνία για το 14-38 για την Νίκαια.Ο Φιλιόπουλος σκόραρε το 14-40 και ο Σιμιντζής Βλάσης το 16-40.Ο Γρέζης με τρίποντο το 16-43 και ο Καιτατζής με 1/2 βολές το 17-43.Ο Μωυσίδης με 1/2 βολές το 17-44 και ο Σιμιντζής Βλάσης το 20 -44 .Το τελικό 20-46 πέτυχε ο Μωυσίδης με ντράιβ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ζερμπίνος μετά από επιθετικό ριμπάουντ ,ο Ρίζας με 2/2 βολές και ο Αβαλιώτης με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 20-52 για τους Clerks B.C.Με σερί 10-0 μείωσε η Νίκαια 30-52 .Αρχικά ο Σιμιντζής Βλάσης μετά από επιθετικό ριμπάουντ πέτυχε το καλάθι,ο Σακόπουλος με σουτ από την γωνία ,με coast to coast ο Καιτατζής ,μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και ο Σακόπουλος και ο Καιτατζής με ντράιβ.Ο Μωυσίδης με 6 πόντους του έγραψε το 30-58 και ο Σιμιντζής Βλάσης με τρίποντο το 33-58.Απάντησε με τρίποντο και ο Γρέζης το 33-61 και ο Σιμιντζής Βλάσης πέτυχε το 35-61.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-65 με σουτ ο Μωυσίδης και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Φιλιόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ο Ρίζας με 1-1 βολή τεχνικής ποινής το τελικό 35-68.Με το ματς 9.20 πριν το φινάλε να μην ολοκληρώνεται με την Νίκαια να αποχωρεί μετά την αποβολή του Σιμιντζή Βλάση.

Για τους Νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Μωυσίδης με 17 πόντους,4 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Ρίζας με 12 πόντους,5 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σιμιντζής Βλάσης με 18 πόντους και 7 ριμπάουντ.