32.0%
75.0%
35.7%
26.7%

Δυναμικό ξεκίνημα έκαναν στα Playoffs του Summer League οι Error 404, καθως κατάφεραν να επιβάλλουν τον δικό τους ρυθμό σε όλο το ματς κόντρα στους Ρούκουnets και να ελέγξουν τα ριμπάουντ σε κομβικό σημείο για να κάνουν το 1-0 στη σειρά με τελικό σκορ το 48-60. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αντώνης Καρακατσάνης με 20 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μασούρας άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Ρούκουnets, ο Μωυσίδης ισοφάρισε σε 2-2 για τους Error 404, 5-2 με τρίποντο του Λιβανού, 5-6 με ένα καλάθι του Μπούρα και ένα του Ζερμπίνου, 7-6 ο Μασούρας ξανά, 7-8 από τον Καρακατσάνη, 10-8 με τρίποντο του Ασβεστά, 10-14 με δύο καλάθια του Καρακατσάνη και ένα του Φιλιόπουλου, 13-14 με τρίποντο του Τζουρτού και απάντηση με 0-8 σερί οι Καρακατσάνης και Χασαπόπουλος για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού με τους Error 404 να είναι μπροστά στο σκορ με 13-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Καρακατσάνης και Χασαπόπουλος έβαλαν μπροστά τους Error 404 με διψήφια διαφορά, καθώς έγραψαν το 13-27, ο Λιβανός απάντησε με τρίποντο και μείωσε σε 16-27, 16-29 με καλάθι του Μωυσίδη και δύο βολές από τον Γανέλη για το τελικό 18-29 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Καρακατσάνης και Χασαπόπουλος έγραψαν το 18-32, 23-32 με απάντηση με 5-0 οι Ρούκουnets με τους Πανόπουλο και Μασούρα, 23-36 με δύο βολές του Καρακατσάνη και ένα καλάθι του Ζερμπίνου, 27-36 με το ίδιο σερί οι Μασούρας και Νάκος, 27-39 με τρίποντο του Χασαπόπουλου, 32-39 με ένα τρίποντο του Ασβεστά και ένα καλάθι του Μασούρα και δύο βολές από τον Χασαπόπουλο για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο με 32-41.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού Μωυσίδης και Δοξαστάκης ξεκίνησαν με 0-5 σερί για το 32-46, ο Γανέλης μείωσε με δύο βολές σε 34-46, 34-51 με νέο 0-5 οι Μωυσίδης και Χασαπόπουλος, 38-51 με ένα καλάθι του Λιβανού και ένα του Μασούρα, 38-56 από τους Μωυσίδη και Χασαπόπουλο, 42-56 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Μασούρα, 42-59 ο Χασαπόπουλος, 45-59 ο Τζουρτός, 45-60 με βολή του Ζερμπίνου και τρίποντο από τον Τραυλό για το τελικό 48-60 του πρώτου παιχνιδιού της σειράς.

Για τους Error 404, πέρα από τον Καρακατσάνη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Χασαπόπουλος με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Ρούκουnets ξεχώρισε ο Μασούρας με 16 πόντους, 3 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.