11.5%
38.9%
45.5%
31.8%

Η Yugopiastika, πιάνοντας τρομερή απόδοση στο δεύτερο δεκάλεπτο, κατάφερε να χτίσει προβάδισμα με διαφορά ασφαλείας και να φύγει με τη νίκη κόντρα στους Ρούκουnets με 58-41. MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Χριστόφορος Μένος με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Ντζιος και Κουμπούλης έβαλαν από ένα καλάθι και έδωσαν προβάδισμα στην Yugopiastika με 4-0, οι Γανέλης και Κάζας απάντησαν για το 4-5, 7-5 με τρίποντο του Γεωργακόπουλου, 7-7 από τον Βουρλίτη, 11-7 με μια βολή του Δημητρακόπουλου και νέο τρίποντο του Γεωργακόπουλου, 11-9 ο Φιλιππόπουλος και βολές του Γεωργακόπουλου για το τελικό 13-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Δημητρακόπουλος έβαλε καλάθι για το 15-9, ο Κάζας μείωσε σε 15-11 και απάντηση της Yugopiastika με 17-0 σερί των Δημητρακόπουλου, Μερζιώτη και Μένου για το τελικό 32-11 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Βουρλίτης, Γανέλης και Κάζας μείωσαν σε 32-16, 34-16 με καλάθι του Γεωργακόπουλου, 34-20 με ένα καλάθι του Βουρλίτη και ένα του Γανέλη, 37-20 με τρίποντο του Μένου, 37-24 οι Κάζας και Γανέλης και καλάθι από τον Κουμπούλη για το τελικό 39-24 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Κάζας και Γανέλης μείωσαν σε 39-27, 42-27 οι Δημητρακόπουλος και Μερζιώτης, 42-29 με βολές του Γανέλη, 45-29 με τρίποντο του Μερζιώτη, 45-32 ο Ασβεστάς, 50-32 οι Μένος και Μερζιώτης 50-34 ο Κάζας, 52-34 ο Ανδρέου, 52-37 με τρίποντο του Κάζα, 54-37 ο Μένος, 54-40 ξανά ο Κάζας, 56-40 από τον Ανδρέου, 56-41 με βολή του Γανέλη και καλάθι του Καρακούση για το τελικό 58-41 του παιχνιδιού.

Για την Yugopiastika, πέρα από τον Μένο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Μερζιώτης με 19 πόντους και 1 ασίστ. Για τους Ρούκουnets ξεχώρισε ο Κάζας με 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.