24.1%
45.5%
33.3%
20.0%

Στο κλειστό του Πολυκλαδικού διασταύρωσαν τα ξίφη τους οι Σουβλέηκερς με τους Μπάσχετους, με τους δεύτερους να επικρατούν με 36-40. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ για τρία δεκάλεπτα, με τους Μπάσχετους να παίρνουν μια διαφορά 8 πόντων στα μέσα της τέταρτης περιόδου, και παρά την πίεση των ελλιπών Σουβλέηκερς, καθάρισαν την υπόθεση-νίκη.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να είναι ισορροπημένες. Το σκορ άνοιξε ο Σαπλαούρας με τρίποντο (3-0), ακολούθησε 0-7 σερί των Μπάσχετων για το 3-7 με τους Χατζηθάνο, Αποστολόπουλο, Καραγιώργη και Μαντόγιαννη, ο Καλογερόπουλος με μία βολή έκανε το 4-7, ο Σίνης με μία βολή και ένα δίποντο το 4-10 και με τον ίδιο τρόπο ο Καλογερόπουλος μείωσε σε 7-10 στο τελείωμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στη δεύτερη περίοδο, το ματς εξακολούθησε να είναι ντέρμπι. Οι Ιωαννίδης και Καλογερόπουλος έκαναν το 12-10, ο Αποστολόπουλος ισοφάρισε σε 12-12, ο Διαμάντης με ένα τρίποντο και μια βολήξ σημείωσε το 16-12, ο Ντεμίρης με τρίποντο έκανε το 16-15, ο Βάσσης με τον ίδιο τρόπο απάντησε για το 19-15, ο Μαντόγιαννης έκανε το 19-19 και ο Καλογερόπουλος το 21-19 στην εκπνοή του πρώτου μέρους.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά. Ο Αποστολόπουλος με δύο δίποντα έκανε το 21-23, ο Κυπραίος ισοφάρισε σε 23-23, o Σομπόνης με τρίποντο έκανε το 23-26, ο Κωστής με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε σε 26-26 και ο Σομπόνης στον αιφνιδιασμό πέτυχε το 26-28, με το οποίο έκλεισε η περίοδος.

Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, με τους Μπάσχετους να υπερέχουν και να παίρνουν το ροζ φύλλο. Ξεκίνησαν με σερί 0-6 για το 26-34 από τους Αποστολόπουλο και Μαντόγιαννη, ο Κωστής μείωσε σε 28-34, ο Καραγιώργης με 2/2 βολές έκανε το 28-36, ο Βάσσης με τρίποντο μείωσε σε 31-36, ο Σομπόνης με μπάσιμο το 31-38 και οι Κυπραίος, Βάσσης και Κωστής μείωσαν στους δύο (36-38) στα 10’’. Στην τελευταία επίθεση οι Μπάσχετοι σκόραραν με τον Ντεμίρη και κλείδωσαν τη νίκη με τελικό σκορ 36-40.

Πολυτιμότεροι παίκτες του αγώνα αναδείχθηκαν οι Αστέρης Καραγιώργης με 4 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και Βασίλης Μαντόγιαννης με 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο, ενώ τους ακολούθησε σε απόδοση ο Αποστολόπουλος. Από τους Σουβλέηκερς, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Κυπραίου και Καλογερόπουλου.