20.0%
81.8%
37.8%
16.0%

Οι Aigaleo Kings κέρδισαν τους Σουβλέηκερς με 55-40 σε έναν αγώνα που πήραν τον έλεγχο από το ξεκίνημα και άνοιξαν τη διαφορά μετά τα μισά της 2ης περιόδου με όπλο την άμυνά τους που κράτησε τους αντιπάλους τους στους 4 πόντους στην 3η περίοδο και συνολικά στους 16 στο 2ο ημίχρονο, με τον Νίκου πρωταγωνιστή για τους νικητές, που έτσι έφτασαν στο 11-5 στη βαθμολογία και συνεχίζουν τη μάχη στην πρώτη τετράδα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρία τρίποντα από τους Aigaleo Kings με τον Αντωνόπουλο (2) και τον Ζαφειράτη για το 9-0. Οι Σουβλέηκερς απάντησαν με δύο δικά τους τρίποντα με τον Σταματίου, για να έχουμε 5 τρίποντα σε 3 λεπτά αγώνα. Ο Βαγγέλης με τον Τσιακατούρα σκόραραν για το 13-6 της ομάδα τους, με τον Βάσση να απαντά και τον Φλέσσα να γράφει το 15-8. Ο Κωστής έφερε το ματς στο 15-10, με τον Χρηστίδη και τον Τσιακατούρα να γράφουν το 19-10, πριν μειώσει ο Τζανής στο 19-12 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Αντωνόπουλος έφερε το ματς στο 21-12 με τον Μαυρομάτη να απαντά, για να έρθουν ο Βαγγέλης με τον Φλέσσα για το 28-14. Ο Βάσσης με τον Furness μείωσαν σε 28-19, αλλά ο Βαγγέλης με τον Νίκου έφεραν την ομάδα τους στο 32-19. Ο Furness με τον Σταματίου μείωσαν στο 32-24, με το ημίχρονο να κλείνει στο 34-24 από βολές του Νίκου.

Στην επανάληψη ο Νίκου με τον Φλέσσα σκόραραν για το 38-24, με τον Βάσση να απαντά στο μόνο εντός παιδιάς καλάθι των Σουβλέηκερς στην περίοδο. Βαγγέλης και Χρηστίδης έφεραν την ομάδα τους στο 42-26, με τον Τζανή και τον Σταματίου να μειώνουν με βολές, για να έρθουν ο Νίκου με τον Λιακόπουλο για το 46-28 στο 30ο λεπτό.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Φλέσσας σκόραρε για το 48-28 και το +20 της ομάδας του, με τους Σουβλέηκερς να απαντούν με 0-6 σερί από τον Μαυρομάτη, τον Βάσση και τον Έξαρχο για το 48-34. Ο Νίκου έγραψε το 50-34 και ο Αντωνόπουλος το 53-36 με ένα καλάθι του Μαυρομάτη στο ενδιάμεσο, για να έρθουν ο Furness με τον Νίκου και να κλείσουν το ματς στο 55-40.

Για τους νικητές ο Νίκου είχε 12 πόντους, 19 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Αντωνόπουλος 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Βαγγέλης 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Φλέσσας 8 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για τους Σουβλέηκερς ο Σταματίου είχε 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 τάπες, ο Βάσσης 9 πόντους, ο Furness 8 πόντους, 10 ριμπάουντ και ο Μαυρομάτης 6 πόντους, 8 ριμπάουντ.