26.1%
33.3%
12.1%
25.0%

Οι Σουβλέηκερς κατάφεραν να πάρουν την δεύτερη φετινή τους νίκη, κόντρα στους Golden Boys, οι οποίοι ήταν μπροστά για τρία δεκάλεπτα, όμως στο τελευταίο οι Σουβλέηκερς έπαιξαν στα κόκκινα και έφυγαν με το ροζ φύλλο με σκορ 45-49. MVP του αγώνα ήταν ο Πέτρος Μοσχίδης με 10 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε ότι το ματς δεν θα ειναι εύκολο, όπως μάλλον περίμεναν οι Golden Boys, αφού οι πάντα μαχητικοί Σουβλέηκερς είχαν έρθει πολύ καλά διαβασμένοι και αναγκαζαν τον αντίπαλο να κοπιάσει για να βάλει καλάθι. Ο Ρίζος έγραψε το 3-0, 3-2 ο Μοσχίδης, 5-2 ο Ρίζος ξανά, 5-6 οι Σταματίου και Εξαρχος, 9-6 οι Κιτσίκης και Βασιλείου, 9-9 ο Σταμπολτζής και 10-9 με μια βολή ο Ανδρέας Χαχάμης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στην δεύτερη περίοδο το σκορ συνέχισε να κυμαίνεται χαμηλά, με τους Golden Boys να κρατούν όμως το προβάδισμ στο ημίχρονο, παρόλο που λίγο πριν τελειώσει οι Σουβλέηκερς έκαναν μια μίνι ανατροπή. Ο Ανδρέας Χαχάμης έβαλε άλλη μια βολή για το 11-9, 11-11 ο Μοσχίδης, 14-11 οι Βασιλείου και Νικιλιδάκης, 14-16 με 0-5 οι Σταματίου και Έξαρχος και δύο τρίποντα από τον Σταματάκη για το τελικό 20-16 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες έκαναν αρκετά βιαστικές και αμυπόμονες επιθέσεις, με αποτέλεσμα να έχουν νεκρά σημεία στο μεγαλύτερο κομμάτι της περιόδου. Σταμπολτζής και Σταματίου ισοφάρισαν σε 20-20, 23-20 ο Χαχάμης, 23-22 ο Furness, 26-22 ο Ρίζος, 26-24 ο Έξαρχος, 29-24 ο Νικιλιδάκης, 29-30 με 0-6 σερί δια χειρός Βάσση οι Σουβλέηκερς και 32-30 με άλλο ένα τρίποντο από τον Ανδρέα Χαχάμη, για να κλείσουμε ξανά δεκάλεπτο με τους Golden Boys να έχουν προβάδισμα βραχείας κεφαλής.

Στην τελευταία περίοδο οι Σουβλέηκερς έκαναν την αντεπίθεση τους, η οποία έπιασε τόπο από νωρίς, αφού πήραν το προβάδισμα και μένοντας ψυχραιμοι στη συνέχεια κατάφεραν να πάρουν το δεύτερο τους φετινό ροζ φύλλο. Ο Βασίλης Χαχάμης έγραψε με τρίποντο το 35-30, 35-39 με 0-9 σερί οι Μοσχίδης, Βάσσης και Σταματίου, 38-39 ο Ρίζος, 38-44 οι ένα καλάθι του Μοσχίδη και ένα τρίποντο του Σταματίου, 41-44 με τρίποντο ο Βασιλείου, 41-47 οι Μοσχίδης και Μαυρομάτης και 45-47 οι Ρίζος και Ποντικός με 67″ για λήξη. Στη συνέχεια οι Golden Boys έκλεψαν και την μπάλα, όμως το τρίποντο που επιχειρησαν 50″ πριν την λήξη δεν ήταν ευστοχο και στη συνέχεια έστειλαν τον αντίπαλο για βολές. Καμία εύστοχη για τους Σουβλέηκερς, όμως οι Golden Boys έκαναν λάθος στην επίθεση τους, με αποτέλεσμα να κάψουν μια από τις λίγες ευκαιρίες που τους έμεναν με τους Σουβλέηκερς πάντως να πηγαίνουν ξανά για βολές με 35″ και να μην βάζουν καμία ούτε αυτήν τη φορά. Με 20″ για λήξη οι Golden Boys είχαν άλλη μια άστοχη προσπάθεια και οι Σουβλέηκερς το εκμεταλλευτηκαν τρέχοντας το γήπεδο, όμως ένα φαινομενικά εύκολο lay up δεν μπήκε, όμως δεν τους πληγωσε κιόλας αφού μάζεψαν επιθετικό ριμπάουντ και αφού έφαγαν και αρκετο χρόνο ο Σταμπολτζής πήγε για βολές με 5″ για λήξη και καθάρισε τη νίκη βάζοντας και τις δύο για το τελικό 45-49 του αγώνα.

Για τους Σουβλέηκερς, πέρα από τον Μοσχίδη, τεράστια συγκομιδή στη νίκη είχαν επίσης οι Βάσσης και Σταματίου. Για τους Golden Boys ξεχώρισαν οι Ρίζος και Ανδρέας Χαχάμης.