16.0%
52.2%
34.0%
16.7%

Οι Vintage Hoopers, έχοντας άνετο προβάδισμα από τη δεύτερη περίοδο και έπειτα, νίκησαν τους Σουβλέηκερς με 60-44. MVP του αγώνα ήταν ο Μάκης Μέης με 18 πόντους, 23 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν αρκετά αστοχες και αγχωμενες. Μασοκώστας, Γεράνιος και Μέης ξεκίνησαν το ματς με 6-0, για να απαντήσουν με 0-7 οι Σταμπολτζής, Έξαρχος και Furness για το 6-7. Το τελικό 8-7 της περιόδου σημειώθηκε από τον Μέη.

Στη δεύτερη περίοδο οι Vintage Hoopers μπήκαν δυνατά και ανέβασαν τη διαφορά τους σε διψήφιο. Μέης και Μασοκώστας έκαναν ένα 7-0 για το 15-7, ο Μοσχίδης μείωσε σε 15-9 και ακολούθησε ένα τρίποντο του Μασοκώστα για το 18-9. Μια βολή από τον Μοσχίδη για το 18-10 και τρίποντο από τον Μασοκώστα για το 21-10. Τρίποντο και από τους Σουβλέηκερς με τον Βάσση για το 21-13 και καλάθι από τον Γερανιο για το 23-13. Άλλοι δύο πόντοι από τον Βάσση για το 23-15 και 4-0 δια χειρός Μέη για το 27-15. Το τελικό 27-17 του ημιχρόνου σημειώθηκε από τον Βάσση.

Στην τρίτη περίοδο οι Vintage εκμεταλλευτηκαν την διαφορά και το momentum που είχαν για να ανεβάσουν κι άλλο λίγο, ώστε να είναι ακόμα πιο άνετοι στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Καρίνος σημείωσε το 29-17, ο Μαυρομάτης απάντησε για το 29-19 και ο Μέης σημείωσε το 30-19. Ο Βάσσης έβαλε ένα καλάθι για το 30-21 και 2/2 βολές ο Μέης για το 32-21. Μια βολή και από τον Βάσση για το 32-22 και 5-0 από Καρινο και Μασοκώστα για το 39-32. Καλάθι από τον Έξαρχο για το 39-24 και απάντηση από τον Μασοκώστα για το 41-24. Βάσσης και Κωστής έκαναν ένα 0-8 και μειωσαν σε 41-32, για να ακολουθήσει ένα καλάθι του Μπούρα και ένα του Δανιηλίδη για το τελικό 45-32 του δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Vintage συνέχισαν δυνατά, πήραν διαφορά και προς το τέλος, αφού είχαν άνετο προβάδισμα, ξεκούρασαν κάποιους από τους βασικούς. Γεράνιος και Μανδρανής έκαναν ένα 6-0 για το 51-32, ο Μαστοράκης μείωσε σε 51-34 και ο Μέης έγραψε το 53-34. Ο Σταμπολτζής έβαλε μια βολή για το 53-35, ο Μανδρανής έκανε το 54-35 και ο Μοσχίδης σημείωσε το 54-37. Καλάθι από τον Μέη για το 56-37 και τρίποντο του Βάσση για το 56-40. Ο Γεράνιος σημείωσε το 58-40, ο Σταμπολτζής μείωσε σε 58-42 και ο Δανιηλίδης ανέβασε ξανά σε 60-42. Το τελικό 60-44 του αγώνα σημειώθηκε από τον Furness.

Για τους Vintage Hoopers, πέρα από τον Μέη, ματσάρα έκανε και ο Μασοκώστας, όπως επίσης καλός ήταν ο Καρίνος. Για τους Σουβλέηκερς ξεχώρισε η εμφάνιση του Βάσση.