10.0%
77.8%
40.0%
26.3%

Σφυριά – Τουβλέηκερς 52-66. Σφυριά και Τουβλέηκερς άνοιξαν την αυλαία της Rising, με τους τελευταίους να παίρνουν τη νίκη με 52-66. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τους νικητές να ανοίγοντας τη διαφορα στο τέταρτο δεκάλεπτο και να εξασφαλίζουν το πρώτο ροζ φύλλο. Mvp του αγώνα ο Γιαννουλάκης με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Τα Σφυριά ξεκίνησαν το ματς εντυπωσιακά 9-0 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τσίτος, τρίποντο ο Κωσταντινόπουλος, με σουτ ο Πέτροβας και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Κωσταντινόπουλος. Μείωσαν οι Τουβλέηκερς με ένα σερί 0-6 σε 9-6,ο Λειβαδάς σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και με 4 σερί πόντους του ο Μητσόπουλος . Ο Πέτροβας πέτυχε το 13-6 και ο Μητσόπουλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 13-8. Ξανά ο Πέτροβας πέτυχε το 15-8 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 15-20, με τετράποντο ο Μαρινος(τρίποντο και φάουλ), ο Κοσκέρας με 2/2 βολές και με 2 τρίποντα ο Μαρίνος (το τελευταίο από 10 τα δέκα μέτρα).

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Πέτροβας και ο Τσίτος μείωσαν για τα Σφυριά 19-20. Ο Κοσκέρας και ο Γιαννουλάκης πέτυχαν το 19-24 για τους Τουβλέηκερς. Ο ασταμάτητος Πέτροβας σκόραρε το 23-24 και ο Γιαννουλάκης με σουτ το 23-26. Ο Κωσταντινόπουλος με σουτ από την γωνία και με τρίποντο έγραψε το 28-26 και το δεκάλεπτο τελείωσε 28-35 με 2/2 βολές ο Γιαννουλάκης, τρίποντο ο Μαρίνος και 4 πόντους από τον Μητσόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαμάκος το 30-35 για τα Σφυριά. Ο Μαρίνος με νέο τρίποντο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ρίκος το 30-40. Με σερί 9-0 το σκορ έγινε 39-40. Ο εξαιρετικός Πέτροβας με 7 σερί πόντους του και με σουτ ο Σαμέρας. Ο Λεμπούσης και ο Γιαννουλάκης πέτυχαν το 39-44 και ο Σαμέρας το 41-44. Ο Γιαννουλάκης και ο Ρίκος το 41-48 και το δεκάλεπτο τελείωσε 43-48 με 2/2 βολές ο Μαμάκος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Τουβλέηκερς ξέφυγαν στο σκορ με 43-54, αρχικά ο Λεμπούσης σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Ρίκος με 4 πόντους του. Ο Πέτροβας με 2/2 βολές το 45-54 για τα Σφυριά. Ο Ρίκος και ο Μητσόπουλος πέτυχαν το 45-58 και ο Μαμάκος από το ζωγραφιστό το 47-58. Ο Ρίκος με σουτ και ο Μητσόπουλος με 2/2 βολές έγραψαν το 47-62 και ο Πέτροβας με σουτ το 49-62. Ο Γιαννουλάκης πέτυχε με σουτ από την γωνία και ο Κοσκέρας με σουτ πέτυχαν το 49-66 και το τελικό 52-66 πέτυχε με τρίποντο ο Κωσταντινόπουλος.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Μαρίνος με 16 πόντους, 1 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Μητσόπουλος με 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πέτροβας με 25 πόντους (9/11 δίποντα), 5 ριμπάουντ και 1 κόψιμο και ο εκπληκτικός Κωσταντινόπουλος με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 κόψιμο.