16.7%
62.5%
16.0%
28.2%

Σφυριά vs Coffeewaukee Bugs 57-51.Τα Σφυριά πήραν μια άνετη νίκη απέναντι στους Coffeewaukee bugs σε ένα ματς που μπήκαν απ την αρχή καλύτερα, είχαν διαβάσει καλά τον αντίπαλο και έφτασαν την διαφορά στους 15 πόντους 54-39. Mvp του αγώνα ο Πέτροβας με 11 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά με τρίποντο για τους Coffeewaukee Bugs ο Τσομπάνογλου 0-3.Τα Σφυριά απάντησαν με σερί 11-0 και έκλεισαν το δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 11-3,αρχικά ο Τσούκας με 2 τρίποντα ,1/2 βολές ο Καραβάς, με σουτ ο Καμπάς και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Πέτροβας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καραβάς με 1/2 βολές το 12-3 για το Σφυριά. Ο Πετρέλλης με 2/2 βολές έκανε το 12-5 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Καραβάς με καλάθι από το low post και ο Τσούκας με λει-απ έγραψαν το 16-5 και ο Καπερώνης με Hook το 16-7.Ο Μπακόλας με σουτ από την γωνιά το 18-7 και ο Πετρέλλης με τρίποντο το 18-10.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μπακόλας το 20-10 και ο Τσομπάνογλου με τρίποντο του 20-13.Απάντησε με τρίποντο και ο Καμπάς 23-13 και ο Καπερώνης με τρίποντο το 23-16.Ο Μπακόλας με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 25-16 και ο Τσομπάνογλου με coast to coast το 25-18.Το δεκάλεπτο τελείωσε 31-18,με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Μπακόλας, λει-απ ο Αναστασόπουλος και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Μπακόλας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βελαέτης με τρίποντο μείωσε 31-21 για τους Coffeewaukee Bugs. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μακρής το 33-21 για τα Σφυριά. Ο Τσομπάνογλου με τρίποντο έκανε το 33-24 και ο Γεωργιάδης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 35-24.Ο Καπερώνης με 1/2 βολές και ο Βελαέτης με λει-απ το σκορ έγινε 35-27.Ο Μπακόλας με σουτ το 37-27 και ο Τσομπάνογλου με τρίποντο και ο Βελαέτης με 1/2 βολές το 37-31.Ο Πέτροβας από το ζωγραφιστό πέτυχε το 39-31 και ο Πετρέλλης με τρίποντο το 39-34.Ο Πέτροβας με σουτ ,ο Κυριακάκης με 2/2 βολές και π Πέτροβας με τρίποντο σκόραραν και έγραψαν το 46-34.Το δεκάλεπτο τελείωσε 45-39 με 2/2 βολές ο Πετρέλλης και με τρίποντο ο εξαιρετικός Τσομπάνογλου.
Τελευταίο δεκάλεπτο και τα Σφυριά με σερί 8-0 καθάρισαν το ματς και ξέφυγαν με 54-39,αρχικά ο Γεωργιάδης με τρίποντο, ο Μπακόλας με γκολ φάουλ και ο Καραβάς με καλάθι από το ζωγραφιστό. Οι Coffeewaukee Bugs μείωσαν 54-46,αρχικά με 1/2 βολές ο Καπερώνης και με 2 τρίποντα ο Πετρέλλης. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο σκόραρε ο Πέτροβας το 56-46 και ο Καπερώνης με 2/2 βολές το 56-48.Ο Μπακόλας 1/2 βολές πέτυχε το 57-48 και το τελικό 57-51 πέτυχε ο Τσομπάνογλου με 1/2 βολές και ο Καπερώνης με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μπακόλας με 16 πόντους,8 ριμπάουντ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Καραβάς με 6 πόντους,12 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καπερώνης με 11 πόντους,10 ριμπαόυντ ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Πετρέλλης με 16 πόντους,7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.