31.8%
66.7%
47.8%
27.8%

Ωραίο μπάσκετ και καλό κλίμα στο ματς μεταξύ Laser Derm και Σφυριών με τους πρώτους να παίρνουν 2η σερί νίκη.

Με ωραίο σουτ ο Σιαμαντάς έκανε το 2-2  και λίγο αργότερα ο Ρουμπής με τρίποντο έκανε το 4-7. Πάσα ο Νεαμονιτός στον Γιαβάση για το 6-7 πριν ο Ρουμπής πάλι με τρίποντο από το ίδιο σημείο κάνει το 4-10. Η Laser Derm έκανε τρομερί σερί 8-0 στο τέλος του δεκαλέπτου με Κοτσάνη και Γανίτα να σκοράρουν τρίποντα.(18-16)

Τρίποντο και πάλι ο Ρουμπής, απάντηση με ωραίο σουτ ο Κοτσάνης για το 22-19.Ένα σερί 6-0 των Σφυριών με καλύτερη φάση το τρίποντο του Τσούκα για το 22-25. Ο Καψοκόλης με δυναμικό ντράιβ έκανε το 34-31, η ισοφάριση ήρθε όμως με το τρίποντο του Σαμέρα. Ο Κανελλόπουλος έκανε το 39-36 του ημιχρόνου.

Ο Νεαμονιτός άνοιξε το δεκάλεπτο με τρίποντο  οι 4 σερί πόντοι του Γεωργιάδη έκαναν το 44-40. Το σερί 10-0 της Laser Derm με καλύτερη φάση το καλό ντράιβ του Κόκκαλη έκανε το σκορ 56-41. Δύο σχεδόν σερί καλάθια και φάουλ του Καραβά και 4 πόντοι του Μπακόλα έκαναν το ματς 58-51.

Ο Κοτσάνης έβαλε τρίποντο στην αρχή του τελευταίου δεκαλέπτου , αλλά ο Μπακόλας με ωραίο ποστ έκανε το 61-53. Τρίποντο ο Νεαμονιτός για το 64-53 και λίγο αργότερα ο ίδιος με τον Κανελλόπουλο έκαναν σερλι 6-0 και το σκορ 70-55. Η απάντηση όμως από τα Σφυριά ήταν ηχηρή με σερί 9-0 που είχε highlight το τρίποντο του Γεωργιάδη. (70-66)1/2 βολή του Καψοκόλη (71-66) , τρίποντο του Γεωργιάδη(71-69) και πάλι ½ από τον Καψοκόλη 40 δευτερόλεπτα για τη λήξη. Τα μεν Σφυριά αστόχησαν σε επίθεση, η δε Laser Derm σε βολές , όμως το λάθος τον πρώτων έγινε κλέψιμο στα χέρια του Γανίτα και εν συνεχεία ½ βολή για το 73-69. Ο Κωνσταντίνος Νεαμονιτός έκανε το τελικό 75-69.

MVP o Καψοκόλης με 19 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 τάπες. Ο Ρουμπής είχε 18 για τα Σφυριά με ¾ τρίποντα.