13.9%
55.6%
39.6%
18.8%

Σφυριά vs MyRema S.W. 41-52.Οι MyRema S.W.με καταπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο 2-18 έβαλαν τις βάσεις για μια εύκολη νίκη, τα Σφυριά προσπάθησαν να γυρίσουν το ματς μειώνοντας σε μονοψήφια διαφορά,αλλά οι νικητές κατάφερναν να αποκτούν ξανά διψήφια διαφορά.Mvp του αγώνα ο Εκπληκτικός Κυριάκου με 18 πόντους,36 ριμπάουντ (26-10),1 ασίστ ,2 κλεψίματα και 5 κοψίματα.

Οι MyRema S.W. ξεκίνησαν εντυπωσιακά το ματς με 0-8 ,ο Σπυρόπουλος με 6 πόντους του και με ντραιβ ο Σταυρίδης. Τα Σφυριά πέτυχαν το μοναδικό καλάθι τους με ντραιβ ο Σιαμαντάς 2-8, ήταν αρκετά άστοχοι στο δεκάλεπτο με 0/8 δίποντα, τρίποντα και με 3 λάθη.Το δεκάλεπτο τελείωσε 2-18 ,ο Κυριάκου με 4 πόντου του με Hook και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ πέτυχε το καλάθι ,ο Σπυρόπουλος με σουτ, με ντραιβ ο Πέτρου και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κυριάκου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 10 -0 τα Σφυριά μείωσαν σε 12-18,αρχικά ο Πέτροβας με καλάθι από το ζωγραφιστό, τρίποντο ο Σιαμαντάς, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σαρλάνης και με τρίποντο ο Γεωργιάδης. Μετά από 6:20 σκόραραν οι MyRema S.W. με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κυριάκου. Ο Καμπάς με 1/2 βολές πέτυχε το 13-20 και ο Μπακάλης με τρίποντο και με σουτ από την γωνιά έγραψε το 13-25.Ο Γεωργιάδης με γκολ φάουλ μείωσε σε 16-25 και το δεκάλεπτο τελείωσε 16-30 με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κυριάκου και με Buzzer τρίποντο ο Σταυρίδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και τα Σφυριά ξεκίνησαν με σερί 9-0 και μείωσαν 25-30 ,αρχικά ο Σαρλάνης με τρίποντο, ο Γεωργιάδης με σουτ,τρίποντο ο Σιαμαντάς και με 1/2 βολές ο Γεωργιάδης. Μετά από 4:30 σκόραραν οι MyRema S.W. και με δικό τους σερί 0-8 έκλεισαν το δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 25-38,αρχικά ο Μπακάλης με τρίποντο και με γκολ φάουλ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κυριάκου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πέτροβας μείωσε 27-38 για τα Σφυριά με σουτ. Ο Σταυρίδης και ο Κυριάκου σκόραραν το 27-42 για τους My Rema State. Ο Πέτροβας με 1/2 βολές έκανε το 28-42 και ο Κυριάκου πέτυχε το 28-44.Ο Πέτροβας με 1/1 βολή (τεχνική ποινή),και με 2/2 βολές πέτυχε το 31-44.Ο Πέτρου με σουτ από την γωνιά το 31-46 και με 8-0 σερί το σκορ έγινε 39-46(1:35),αρχικά με 2/2 βολές ο Τσίτσος, τρίποντο ο Σαρλάνης, λει-απ ο Πέτροβας και με 1/2 βολές ο Σιαμαντάς. Ο Κυριάκου που τελείωσε το ματς με 10 επιθετικά ριμπάουντ σκόραρε με αυτόν τον τρόπο το 39-48(1:23). Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πέτροβας το 41-48(1:06)και το τελικό 41-52 πέτυχε ο Σταυρίδης με 4/4 βολές (0:51)(0:33).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μπακάλης με 11 πόντους 5 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πέτροβας με 12 πόντους,15 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.