20.0%
62.5%
26.0%
22.2%

Σφυριά vs Printfair 50-43.Μεγάλη νίκη, σε μεγάλη βραδιά τα Σφυριά , που επιβλήθηκαν 50-43 των Printfair που δεν κατάφεραν ποτέ να βρουν ρυθμό στο ματς , με τα Σφυριά να είναι για 40 λεπτά πάρα πολύ συγκεντρωμένα τόσο σε επίθεση όσο και σε άμυνα.Mvp του αγώνα ο Κωσταντινόπουλος με 24 πόντους, 5 ριμπάουντ, 9 ασίστ 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Κωσταντινόπουλος για τα Σφυριά 3-0.Ο Κρητικός με σουτ από την γωνιά και ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με Floater έγραψαν το 3-4 για τους Printfair. Ο Κωσταντινόπουλος με τρίποντο το 6-4 και ο Καταραχιάς Θανάσης 1/1 βολή (τεχνική ποινή)και με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 6-7.Απάντησε και πάλι ο Κωσταντινόπουλος αυτή την φορά με σουτ από την γωνιά και ο Πέτροβας με 2/2 βολές το 10-7.Με τρίποντο ο Καταραχιάς Θανάσης ισοφάρισε 10-10 και ο Τσίτος με σουτ το 12-10.Ισοπαλία 12-12 με σουτ ο Ανάγνος και το δεκάλεπτο τελείωσε 14-12 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καραβάς.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καραβάς με σουτ και ο Κωσταντινόπουλος με λει-απ το σκορ έγινε το 18-12 για τα Σφυριά. Ο Ανάγνος με γκολ φάουλ μείωσε 18-15 και ο Καραβάς σκόραρε από το low post και ο Κωσταντινόπουλος με τρίποντο το 23-15.Ο Καταραχιάς Θανάσης έκανε το 23-17 και ο Τσίτος με σουτ από την γωνιά το 25-17.Ο Κρητικός σκόραρε το 25-19 και ο Τσούκας με Hook το 27-19 Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-19 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κρητικός.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με 1/2 βολές το 27-20 για τους Printfair. Ο Τσούκας με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Κωσταντινόπουλος με τρίποντο το σκορ έγινε το 32-20.Απάντησε ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με τρίποντο 32-23 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσίτος το 34-23.Ο Ανάγνος με σουτ από την γωνιά το 34-25 και ο Κωσταντινόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 36-25. Καταραχιάς Θανάσης με τρίποντο μείωσε 36-28 και το δεκάλεπτο τελείωσε 39-30 με νέο τρίποντο ο Κωσταντινοπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο και ο Καταραχιάς Θανάσης μείωσε 39-33 για τους Printfair. Ο Τσίτος με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 41-33 για τα Σφυριά. Ο Ευθυμιάδης με σουτ το 41-35 και ο Πέτροβας με καλάθι από το ζωγραφιστό το 43-35.Ο Κρητικός με 4 πόντους του μείωσε σε 43-39.Ο Πέτροβας με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Τσίτος με 1/2 βολές το σκορ έγινε το 46-39.Ο Ευθυμιάδης με 2/2 βολές το 46-41 και ο Πέτροβας με 1/2 βολές το 47-41.Ο Ανάγνος με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 47-41 και το τελικό 50-43 πέτυχε ο Κωνσταντακόπουλος με τρίποντο 2.20 πριν το φινάλε.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πέτροβας με 7 πόντους,7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Καραβάς με 6 πόντους, 9 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καταραχιάς Θανάσης με 16 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα κι ο Κρητικός με 8 πόντους ,4 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.