27.5%
50.0%
31.3%
6.7%

Με αργό τέμπο καθ’όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, οι Τουβλέηκερς επικράτησαν έναντι των Petralona B.C., με σκορ 55-47. Τα Petralona B.C. με αρκετή ενέργεια κατάφεραν να κοντράρουν στα ίσα τους Τουβλέηκερς για 30 λεπτά, κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο ισόπαλοι, όμως οι δεύτεροι με επιμέρους σκορ 17-9 στη 4η περίοδο πήραν το αποτέλεσμα και συνέχισαν νικηφόρα για 5ο σερί αγώνα. Νίκη Νο13 για τους Τουβλέηκερς που συνεχίζουν να διεκδικούν τη 2η θέση και ανυπομονούν για τα playoff. MVP της αναμέτρησης ήταν ο Αντώνης Λειβαδάς με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασσίστ και 2 κοψίματα.

Στη πρώτη περίοδο, ο Νικολαΐδης με τρίποντο άνοιξε λογαριασμό για τους Τουβλέηκερς 3-0, 1 εύστοχη βολή από τον Φλέγγα και 2 δίποντα Ευαγγελίδη-Φλέγγα τα πρώτα καλάθια των Petralona B.C. 3-5, 2 εύστοχα τρίποντα Μαρίνου για το 9-5, με 1 ακόμα δίποντο Φλέγγα το 9-7, τρίποντο Τσακίρη για το 12-7, για να κλείσουν τη περίοδο τα Petralona με σερί 0-8 με τα καλάθια των Κρητικού,Πολυκανδριώτη και Γιακουμή 12-15.

Στη δεύτερη περίοδο, ο Αγκουριδάκης και ο Λεμπούσης με δίποντα το προσωρινό προσπέρασμα των Τουβλέηκερς 16-15, εύστοχο δίποντο Φλέγγα για τα Petralona B.C. 16-17, για να έρθει η “βροχή” τριπόντων για τους Τουβλέηκερς με 2 προσωπικά από τον Μαρίνο και άλλα 3 από τον Λειβαδά στέλνοντας τη διαφορά στους 14 31-17 και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με 2 προσωπικά καλάθια από τον Κρητικό 31-21.

Στη τρίτη περίοδο, εύστοχο δίποντο Καρακούλη για τα Petralona B.C. το 31-23, δίποντο Αγκουριδάκη για τους Τουβλέηκερς και 33-23, για να τρέξουν τα Petralona σερί 15 πόντων και από το -10 να βρεθούν στο +5 33-38 και δίποντα Νικολαΐδη-Κοσκέρα και εύστοχη βολή Τσακίρη για να κλείσει ισόπαλη η τρίτη περίοδος 38-38.

Στη τέταρτη περίοδο, καλάθι και φάουλ Λειβαδά για τους Τουβλέηκερς το 41-38, δίποντο Κρητικού για τα Petralona B.C. και 41-40, 4 προσωπικοί πόντοι Τσακίρη για το 45-40, Κούλης με δίποντο το 45-42, δίποντο Αγκουριδάκη και τρίποντο Νικολαΐδη θα κάνουν το 50-42, τρίποντο “απάντηση” από τον Γιακουμή και 50-45, για να έρθουν οι 2 εύστοχες βολές Κοσκέρα και το τρίποντο του Λειβαδά για το σφράγισμα της νίκης των Τουβλέηκερς 55-45 και το τελευταίο καλάθι του παιχνιδιού από τον Φλέγγα 55-47.