30.8%
61.5%
29.5%
16.7%

Τουβλέικερς vs Θαλασσόλυκοι 68-50.Τέταρτη σερί νίκη για τους Τουβλέικερς με εξαιρετική άμυνα ,σκέπασαν την ρακέτα τους  με τον Λειβαδά να έχει 3 κοψίματα και τον Αγκουριδάκη 7 κοψίματα.Mvp του αγώνα ο Αγκουριδάκης με 9 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα και 7 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-4 οι Θαλασσόλυκοι με τον Δημητριάδη και τον Χριστοδουλόπουλο. Ο Ρίκος από το ζωγραφιστό σκόραρε το 2-4 για τους Τουβλέικερς. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μελετίδης το 2-6.Ο Ρίκος με 1/2 βολές, ο Αγκουριδάκης με σουτ και ο Μαρίνος με τρίποντο το σκορ έγραψαν το 8-6.Ισοφάρισε ο Μελετίδηςσε 8-8 και ο Ρίκος με ντραιβ το 10-8.Ο Παπαδόπουλος και ο Βασιλακόπουλος σκόραραν το 10-12.Ξανά ο Ρίκος από το low post ισοφάρισε 12-12.Ο Μελετίδης με σουτ το 12-14 και το δεκάλεπτο τελείωσε 17-14,αρχικά ο Κοσκέρας με 2/2 βολές, ο Αγκουριδάκης από το ζωγραφιστό και ο Γιαννουλάκης με 1/2 βολές.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Γιαννουλάκης με 1/2 βολές το 18-14 για τους Τουβλέικερς. Ο Βασιλακόπουλος με σουτ μείωσε 18-16 για τους Θαλασσόλυκους.Ο Κοσκέρας από το ζωγραφιστό και 1/2 βολές και ο Καμηνάρης με 1/2 βολές το σκορ έγινε 22-16.Ο Κόκλας με 1/2 βολές το 22-17 και ο Γιαννουλάκης με σουτ το 24-17.Ο Δημητριάδης με τρίποντο μείωσε 24-20.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λειβαδάς το 26-20.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και ο Βασιλακόπουλος το 26-22.Ο Κοσκέρας σκόραρε το 28-22 και ο Δημητριάδης το 28-24.Με 2/2 βολές ο Ρίκος το 30-24 και ο Μελετίδης και ο Χριστοδουλόπουλος από το ζωγραφιστό το 30-28.Ο Ρίκος από το ζωγραφιστό το 32-28 και το δεκάλεπτο τελείωσε 32-29 με 1/2 βολές ο Χριστοδουλόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ρίκος πέτυχε το 34-29 για τους Τουβλέικερς. Με σερί 0-7 πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Θαλασσόλυκοι 34-36,ο Βασιλακόπουλος με γκολ φάουλ και με 2/2 βολές και ο Καλπουζάνης με σουτ. Ισοφάρισε ο Ρίκος με 2/2 βολές σε 36-36.Ο Μελετίδης με σουτ πέτυχε το 36-38. Ο Ρίκος με 1/2 βολές και με σουτ έγραψε το 39-38.Οι Θαλασσόλυκοι πέρασαν για τελευταία φορά μπροστά στο σκορ με 39-41 με τρίποντο του Γκότση .Με σερί 8-0 ανατροπή και το προβάδισμα οι Τουβλέικερς με 47-41,αρχικά ο Καμηνάρης και ο Αγκουριδάκης με 2/2 βολές, ο Καμηνάρης ξανά με βολές 1/2 και ο Αγκουριδάκης με τρίποντο. Ο Χριστοδουλόπουλος με 1/2 βολές το 47-42 και το δεκάλεπτο τελείωσε 49-42 με το καλάθι του Γιαννουλάκη.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαρίνος με τρίποντο και ο Κοσκέρας από το ζωγραφιστό έγραψαν το 54-42 για τους Τουβλέικερς. Ο Βασιλακόπουλος με 1/2 βολές πέτυχε το 54-43 για τους Θαλασσόλυκους. Ο Γιαννουλάκης με 2/2 βολές και ο Μαρίνος με τρίποντο έγραψαν το 59-43.Ο Παπαδόπουλος με 1/2 βολές και ο Μελετίδης με σουτ μείωσαν σε 59-46.Με λει-απ ο Γιαννουλάκης και ο Κοσκέρας διαμόρφωσαν το 63-46 και ο Παπαδόπουλος από το ζωγραφιστό έκανε το 63-48.Το 65-48 πέτυχε ο Γιαννουλάκης από το High post και ο Χριστοδουλόπουλος από το ζωγραφιστό το 65-50.Το τελικό 68-50 έγραψε ο Ρίκος με 1/2 βολές και λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ρίκος με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Κοσκέρας με 11 πόντους,9 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Λειβαδάς με 2 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ ,1 κλέψιμο και 3 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μελετίδης με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα και ο Βασιλακόπουλος με 12 πόντους,4 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.