4.8%
33.3%
39.6%
23.5%

Πήραν το αίμα τους πίσω, μαζί με διαφορά οι Drafts που κέρδισαν τους Τουβλέικερς με 56-46. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Ζαχαρόπουλος με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Drafts μπήκαν θέλοντας να πάρουν μια μεγάλη διαφορά και τα κατάφεραν. Τουρλούκης, Τάγαρης και Φλούδας έγραψαν το 6-0 και απάντησε ο Κριτσωτάκης με ένα 0-4 για το 6-4. Καλάθι από τον Τάγαρη για το 8-4 και απάντηση από τον Γιαννουλάκη να μειώνει σε 8-6. 10-0 από Τουρλούκη, Φέτση, Ζαχαρόπουλο και Κολοβό για το 18-6, για να μειώσουν σε 18-10 οι Κριτσωτάκης και Μπαλάσκας. Το τελικό 21-10 της περιόδου το έγραψε ο Ζαχαρόπουλος στο μπαζερ.

Στην δεύτερη περίοδο το παιχνίδι ήταν κάπως πιο ισορροπημένο, όμως και πάλι οι Drafts κέρδισαν το δεκάλεπτο και άνοιξαν ακόμα λίγο τη διαφορά. Σιώκης και Φέτσης έγραψαν το 25-10, για να μειώσει σε 25-12 ο Μπαλάσκας. Άλλο ένα 4-0 από Τουρλούκη και Σιώκη για το 29-12 και απάντηση από Ρανη και Μαρίνο για το 29-16. Καούνης και Τουρλούκης ανέβασαν το ματς σε double σκορ (32-16). Ένα σερί 0-8 από Κριτσωτάκη και Γιαννουλάκη έριξε το ματς στους 8(32-24),με τους Drafts να μην επιτρέπουν να πέσει κι άλλο η διαφορά και να τρέχουν ένα 6-0 με τους Φλούδα, Τουρλούκη και Τάγαρη για το τελικό 38-24 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Τουβλέικερς άλλαξαν τον τρόπο παιχνιδιού τους. Είδαν ότι δεν έμπαιναν τα σουτ και αποφάσισαν να τρέξουν. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μειώσουν αισθητά τη διαφορά. Με ένα γρήγορα 0-5 οι Κριτσωτάκης και Μαρίνος μειωσαν σε 38-29, ο Ζαχαρόπουλος όμως ήταν εκεί για να ανεβάσει ξανά τη διαφορά σε διψήφιο (40-29). Ο Μπαλάσκας μείωσε σε 40-31, ο Τάγαρης απάντησε (42-31) και ακολούθησε ένα 0-6 από Καμινάρη, Κριτσωτάκη, Μπαλάσκα και Ρανη για το 42-37. Τρίποντο από τον Ζαχαρόπουλο για το 45-37, για να έρθουν τρεις πόντοι από τον Κριτσωτάκη για το τελικό 45-40 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Τουβλέικερς μειωσαν στους τρεις, όμως οι Drafts ήταν ψυχραιμοι και πήραν τη νίκη χωρίς να αγχωθουν στο τέλος. Ο Σιώκης έγραψε το 47-40 και οι Ρανης και Μπαλάσκας μειωσαν σε 47-44. Τουρλούκης και Φλούδας έτρεξαν ένα 5-0 για το 52-44, ο Κριτσωτάκης μείωσε σε 52-46 και έμεναν δύο λεπτά και λίγα δευτερόλεπτα. Από εκείνο το σημείο και έπειτα οι Drafts δεν έφαγαν ξανά καλάθι, έβαλαν και 4 πόντους με τους Τάγαρη και Καούνη που τους έδωσε τη διαφορά και έτσι φτάσαμε στο τελικό 56-46 του αγώνα.

Πέρα από τον Ζαχαρόπουλο, καλό ματς έκαναν και οι Τάγαρης και Τουρλούκης για τους Drafts. Για τους Τουβλέικερς ξεχώρισαν οι Κριτσωτάκης, Μπαλάσκας και Ράνης.