13.6%
38.9%
32.0%
10.0%

Σουβλέηκερς – Miami Heal 44-42.Συγκλονιστικό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες,με τρομερή ανατροπή από τους Σουβλέηκερς,καθώς ήταν πίσω σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά στο τελευταία δευτερόλεπτα(0:03) το κλέψιμο του Κωστή και το νικητήριο καλάθι του Βάσση χάρισαν την νίκη για την ομάδα τους. Mvp του αγώνα ο Κωστής με 12 πόντους,3 ριμπάουντ,4 ασίστ και 4 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι 0-4 για τους Miami με 4 πόντους του ο Καμούζης. Ο Σταμπολτζής με σουτ από την γωνιά το 2-4 για τους Σουβλέηκερς. Ξανά ο Καμούζης πέτυχε το 2-6 και ο Σταμπολτζής με σουτ το 4-6 . Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 4-15,αρχικά ο Παππάς με 1/2 βολές, με 2/2 βολές ο Καμούζης, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσίμπρης ,ο Λουκρέζης με σουτ και ο Καμούζης με coast to coast. Ο Έξαρχος με σουτ από την γωνιά το 6-15 και ο Παππάς με 1/2 βολές το 6-16. Ο Κωστής 1/2 βολές το 7-16 και ο Καμούζης με coast to coast το 7-18. Το δεκάλεπτο τελείωσε 9-18 με σουτ ο Βάσσης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 7-0 μείωσαν το σκορ σε 16-18 οι Σουβλέηκερς, αρχικά σκόραρε ο Βάσσης με σουτ και ο Κωστής με 5/6 βολές. Ο Παππάς και ο Λουκρέζης πέτυχαν το 16-22 για τους Miami Heal. Ο Έξαρχος με τρίποντο το 19-22 και ο Αρναούτης με γκολ φάουλ και ο Λουκρέζης με λει-απ πέτυχαν το 19-27. Ο Furness με φόλοου το 21-27 και ο Αρναούτης με σουτ το 21-29. Το δεκάλεπτο τελείωσε 23-29 μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Furness.
Το τρίτο δεκάλεπτο κακό επιθετικά και για τις 2 ομάδες. Ο Παππάς πέτυχε το 23-31 για τους Miami και οι Σουβλέηκερς μείωσαν 30-31 με τρίποντο ο Βάσσης, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κωστής και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Σταμπολτζής. Το δεκάλεπτο τελείωσε 30-34 με τρίποντο ο Καλδάνης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σταμπολτζής με τρίποντο πέτυχε το 33-34 για τους Σουβλέηκερς. Ο Παππάς με Hook και ο Καμούζης με 4 πόντους του έγραψαν το 33-40 για τους Miami. Με σερί 9-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 42-40(0:55) οι Σουβλέηκερς, αρχικά ο Σταμπολτζής με 1/2 βολές, ο Κωστής με 2/2 βολές, με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βιλλιώτης, με λει-απ ο Κωστής και ο Βάσσης με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Καμούζης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και ισοφάρισε 42-42 (0:28). Οι Σουβλέηκερς κατάφεραν να κλέψουν το ματς, ο Κωστής έκανε το κλέψιμο και ο Βάσσης πέτυχε το νικητήριο καλάθι(0:03) με τελικό σκορ αγώνα το 44-42.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Σταμπολτζής με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 4 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καμούζης με 18 πόντους,16 ριμπάουντ,1 ασίστ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.