26.1%
78.6%
44.0%
20.0%

Με τους Τουβλέηκερς μετά την κατάκτηση του καλοκαιρινού πρωταθλήματος να συνεχίζουν τα θετικά αποτελέσματα και στο χειμερινό ξεκίνησε η σεζόν για τις δύο ομάδες. Οι MyRema State Warriors δεν ξεκίνησαν όπως θα ήθελαν στο πρώτο δεκάλεπτο με τους Τουβλέηκερς να παίρνουν από νωρίς διαφορά 10 πόντων. Οι MyRema State Warriors προσπάθησαν να μειώσουν, απειλώντας τους Τουβλέηκερς πολλές φορές, όμως το χέρι – «αλφάδι» του Μαρίνου και η δημιουργία του Κοσκέρα, δεν επέτρεψαν στους MyRema State Warriors να ξεκινήσουν το πρωτάθλημα με νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Τουβλέηκερς να τρέχουν ένα σερί 11-2 και τον Κουρέτση να μειώνει με εύστοχο τρίποντο σε 11-5. Ο Γιαννουλάκης με δίποντο θα κάνει το 13-5, ενώ ο Σπυρόπουλος θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 13-7. Οι Τουβλέηκερς θα φτάσουν την διαφορά σε διψήφιο νούμερο από νωρίς στο ματς με το 1ο δεκάλεπτο να λήγει 17-7 υπέρ των κίτρινων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι MyRema State Warriors θα μπουν πιο δυναμικά με βολή του Σπυρόπουλου και δίποντο του Κυριάκου για το 17-10, όμως ο Μητσόπουλος θα απαντήσει με γκολ-φάουλ για το 20-10. Στη συνέχεια ο Σπυρόπουλος με εκπληκτικό γκολ-φάουλ θα κάνει το 20-13 για να τρέξουν οι Τουβλέηκερς ένα σερί 7-2, ανοίγοντας την διαφορά στους 12 πόντους για το 27-15. Οι MyRema State Warriors θα απαντήσουν με σερί 1-6 για να μειώσουν προς το παρών σε 28-21, όμωε ο Μητσόπουλος με νέο γκολ-φάουλ θα διαμορφώσει το σκορ ημιχρόνου σε 31-21.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Ρίκος με τρίποντο στα πρώτα δευτερόλεπτα θα κάνει το 34-21 για να απαντήσουν οι MyRema State Warriors με ένα εκκωφαντικό σερί 3-15, παίρνοντας μάλιστα και το προβάδισμα για πρώτη φορά στο ματς για το 37-39, έπειτα από τρίποντο του Μπακάλη. Ο Μαρίνος θα επιστρέψει το προβάδισμα στους Τουβλέηκερς με τρίποντο για να προσπεράσουν ξανά οι MyRema State Warriors με βολή του Σπυρόπουλου και δίποντο του Κυριάκου για το 40-42. Στη συνέχεια, οι Τουβλέηκερς θα επανορθώσουν, τρέχοντας δικό τους σερί 17-3, για να κλείσουν το 3ο δεκάλεπτο με την διαφορά στους 12 πόντους για το 57-45.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, οι MyRema State Warriors πίεσαν αρκετά και κατάφεραν να μειώσουν και πάλι με νέο σερί 11-3 για το 60-56, με τον Κοσκέρα να ευστοχεί σε 1/2 βολές για το 61-56. Το 61-58 θα κάνει ο Πέτρου με σουτ μέσης απόστασης για να ευστοχήσει σε ακόμα μία βολή ο Κοσκέρας για το 62-58. Στη συνέχεια, ο Αγγελομάτης με εξαιρετικά δύσκολο τρόπο θα ευστοχήσει σε γκολ-φάουλ για να μειώσει στο καλάθι, ενώ ο Μητσόπουλος με δίποντο θα διαμορφώσει το 64-60. Το 64-62 θα κάνει ο Αγγελομάτης, με τον Μαρίνο να ευστοχεί σε νέο τρίποντο για το 67-62. Νέο γκολ-φάουλ για τους MyRema State Warriors στη συνέχεια, από τον Αγγελομάτη, για να απαντήσει με νέο τρίποντο ο Μαρίνος, κάνοντας το 70-65. Με τον Αγγελομάτη να πετυχαίνει εκ νέου δίποντο, η διαφορά θα μειώθει στους 3 πόντους για τελευταία φορά στο παιχνίδι, αφού οι Τουβλέηκερς με ένα σερί 6-0 θα σφραγίσουν το ματς με το τελικό 76-67.

MVP της αναμέτρησης, ήταν ο φανταστικός Μάνος Γιαννουλάκης με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα. Μεγάλη βοήθεια προσέφερε και ο Κοσκέρας πλησιάζοντας το triple-double με 10 πόντους, 11 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 κόψιμο, ενώ ο Μαρίνος έδωσε λύση πίσω από τα 6.75 με το φαρμακερό του σουτ σημειώνοντας 17 πόντους με 5 τρίποντα συνολικά. Από τους MyRema State Warriors ξεχώρισε η εμφάνιση του Κυριάκου με 21 πόντους, 22 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 τάπες, καταφέρνοντας να φτάσει τους 44(!) πόντους στο σύστημα αξιολόγησης.