25.8%
46.2%
29.7%
14.3%

Την τρίτη σερί τους νίκη πέτυχαν οι Τουβλεικερς που αντιμετώπισαν τους  Tomahawks με 68-58 ,με τον Μητσόπουλο να αγγίζει το  τριπλ-νταμπλ από τους νικητές και από τους ηττημένους για 3 διαδοχικό παιχνίδι ο Μέξας έχει +20 πόντους και ριμπάουντ.MVP  του αγώνα ο Αγγουριδάκης με 14 πόντους,14 ριμπάουντ,2 ασίστ ,3 κλεψίματα και 3 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Μητσόπουλος το 3-0 για τους Τουβλεικερς .Ο Σάρδης και ο Μέξας το προβάδισμα 3-4 για τους Tomahawks.Ο Μητσόπουλος με 1/2 βολές για το 4-4 και ο Παπακωσταντίνου με σουτ για το 4-6.Ισοφάρισε ο Αγγουριδάκης με σουτ σε 6-6.Το τρίποντα ο Παπακωσταντίνου για το 6-9.Ο Αγγουριδάκης με σουτ για το 8-9 και ο Μέξας με coast to coast για το 8-11.Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-11 με λει-απ ο Μητσόπουλος και με τρίποντο ο Θεοδωρακόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με hook ισοφάρισε ο Παπακωσταντίνου 13-13 για τους Tomahawks. Ο Κριτσιωτάκης και ο Θεοδωρακόπουλος πέτυχαν το 17-13 για τους Τουβλεικερς . Νέα ισοπαλία 17-18 με hook ο Παπακωσταντίνου και με coast to coast ο Μέξας .Ο Μητσόπουλος με τρίποντο για το 20-17.Ο Σάρδης με λει-απ για το 20-19.Ο Μητσόπουλος πέτυχε με λει-απ το 22-19 για να ισοφαρίσει ο Μέξας με τρίποντο σε 22-22.Ο Μαρίνος με 1/2 βολές, με σουτ ο Μπαλάσκας και ο Κριτσιωτάκης έγραψαν το 27-22.Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-24 με λει-απ ο Σάρδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λειβαδάς με σουτ και ο Θεοδωρακόπουλος με 1/2 βολές για το 30-24 για τους Τουβλεικερς .Ο Μέξας σκόραρε για το 30-26 για τους Tomahawks. Ο Θεοδωρακόπουλος με λει-απ πέτυχε το 32-26 για να απαντήσει ο Μέξας με σουτ για το 32-28.Με γκολ φάουλ ο Αγγουριδάκης και με λει-απ ο Θεοδωρακόπουλος γι το 37-28.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέξας και με 2/2 βολές για το 37-32.Ο Λειβαδάς με τρίποντο ,με σουτ ο Κριτσιωτάκης και με τρίποντο ο Μητσόπουλος έγραψαν το 45-32.Ο Κάρλος με σουτ και ο Παπακωσταντίνου ύστερα από κλέψιμο πέτυχε το λει-απ για το 45-35.Το δεκάλεπτο τελείωσε 50-36 με καλάθι από σουτ και τρίποντο ο Μητσόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μέξας με λει-απ για το 50-38 για τους Tomahawks. Ο Αγγουριδάκης με γκολ φάουλ και ο Λειβαδάς με step-back σουτ έγραψαν το 55-38 για τους Τουβλεικερς.Ξανά ο Μέξας για το 55-40 ,με τον Μπαλάσκα να πετυχαίνει το 57-40 με σουτ.Ο Γώγολος με σουτ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέξας για το 57-44.Ο Λειβαδάς με τρίποντο έκανε το 60-44.Ο Κάρλος με λει-απ και ο Γώγολος από επιθετικό ριμπάουντ μείωσαν σε 60-48.Ο Μπαλάσκας με 1/2 βολές για το 61-48 για να σκοράρει ο Μέξας το 61-50.Ο Αγγουριδάκης με σουτ έκανε το 63-50 και ο Μέξας με 4 πόντους για το 63-54.Την νίκη κλείδωσε ο Λειβαδάς με τρίποντο και με 2/2 βολές Αγγουριδάκης για το 68-54.Το τελικό 68-58 πέτυχαν ο Κάρλος και ο Μέξας.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μητσόπουλος με 19 πόντους,9 ριμπάουντ,9 ασίστ,1 κλέψιμο και 3 κοψίματα και ο Λειβαδάς με 13 πόντους,6 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μέξας με 31 πόντους, 20 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Παπακωνσταντίνου με 11 πόντους,11 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα