13.0%
25.0%
18.8%
16.7%

Με τους Τουβλέηκερς να προχωρούν στην 3γ συνεχόμενη νίκη τους συνεχίστηκε η 4η αγωνιστική για τον 1ο όμιλο της Rising League. Οι ελλείψεις αλλά και η αστοχία των Underdogz, στοίχησε, με αποτέλεσμα να ισοσταθμίσουν νίκες και ήττες, έχοντας 2-2.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Καρμοίρη να πετυχαίνει το πρώτο δίποντο και τον Στεβόλαιμο να απαντά άμεσα για το 2-2. Ο Καρμοίρης με νέο δίποντο θα κάνει το 4-2, ενώ ο Καραχάλιος με νέο δίποντο θα κάνει το 4-4. Οι Τουβλέηκερς, με τον Ρίκο να ευστοχεί σε 2/2 βολές, θα κάνουν το 6-4, όμως ο Αντωνάκης ευστοχεί σε δύσκολο δίποντο, κάνοντας το 6-6. Ακόμα 2/2 εύστοχες βολές για τον Ρίκο που θα γράψει το 8-6. Οι Underdogz θα προσπεράσουν στη συνέχεια με 2 σερί δίποντα των Καραχάλιο και Στεβόλαιμο για το 8-10, ενώ ο Μητσόπουλος με πολύ δύσκολο καλάθι θα κάνει το 10-10, κλείνοντας την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Τουβλέηκερς με ένα σερί 7-2 θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς για το 17-12, όμως οι Αντωνάκης και Καραχάλιος θα φέρουν το ματς ξανά στον πόντο για το 17-16. Τέλος, οι Τουβλέηκερς, με δίποντο του Μητσόπουλου και τρίποντο του Μαρίνου, θα κλείσουν το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 22-16.

Στην επιστροφή των ομάδων στο παρκέ, οι Τουβλέηκερς με νέο σερί 9-3, θα διαμορφώσουν το 31-19. Με τον Αρμάγο να ευστοχεί σε 2/2 βολές, το σκορ θα γίνει 31-20, με τον Μητρόπουλο να γράφει δίποντο στον αιφνιδιασμό και τον Μητσόπουλο να απαντά άμεσα για το 33-20. Τέλος, το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με τρίποντο του Κεφαλά για το 33-23.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Τουβλέηκερς με κάποια σερί (6-2, 10-2, 7-2), θα σφραγίσουν για τα καλά το ματς, κατακτώντας το 3ο ροζ φύλλο της σεζόν. Οι Underdogz προσπάθησαν πολύ και αν και κουρασμένοι κατάφεραν με 7 άτομα να παλέψουν μέχρι τελευταίου λεπτού.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Αγκουριδάκης, με 9 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 5 τάπες (!). Μεγάλη και η βοήθεια των Ρίκο, Καρμοίρη και Κοσκέρα, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια του Αλικάκη με 2 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 τάπες.