26.9%
50.0%
39.7%
10.5%

Αρχίζουν να βρίσκουν τον περσινό καλό εαυτό τους οι Γ.Α.Σ.Τ.,που κέρδισαν τον Φωκιανό με 59-50. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Καμαριωτάκης με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στην πρώτη περίοδο οι Γ.Α.Σ.Τ ξεκίνησαν πολύ δυνατά, όμως ο Φωκιανός δεν άργησε να ξυπνήσει και γρήγορα έφερε το ματς στα ίσα. Καμαριωτάκης, Ντάσκας και Χαλδαιος έκαναν ένα 8-0 στο ξεκίνημα, με τους Παντελεάκη και Ρίπη να απαντούν για το 8-5. Το 11-5 γράφτηκε από τρεις πόντους του Καμαριωτάκη, για να απαντήσει με τρίποντο ο Τζούρτος για το 11-8. Καλάθι από τον Αδαμαντίδη αυτή τη φορά για το 13-8, για να ακολουθήσει ένα 0-6 από Τζούρτο και Παντελεάκη για το 13-14 που έδωσε προβάδισμα για πρώτη φορά στον Φωκιανό. Αυτό το προβάδισμα όμως δεν κράτησε πολύ αφού οι Ντάσκας και Διαμαντόπουλος έγραψαν γρήγορα το 17-14,με τον Ρίπη να μειώνει σε 17-15 με μια βολή και τον Αδαμαντίδη να γράφει το 19-15 στιγμές αργότερα. Το τελικό 19-17 της περιόδου το έγραψε ο Παπαδόπουλος.

Στην δεύτερη περίοδο το παιχνίδι συνέχισε να είναι ισορροπημένο. Οι Γ.Α.Σ.Τ είχαν τον τρόπο όμως να μη χάσουν ποτέ το προβάδισμα. Διαμαντόπουλος και Αναστασίνης έγραψαν το 22-17, ο Τζούρτος μείωσε σε 22-19 και ο Καμαριωτάκης έβαλε ξανά τους Γ.Α.Σ.Τ με 5(24-19). Ρίπης και Τζούρτος μειωσαν δε 24-23, για να ακολουθήσει ένα 7-0 από Αδαμαντίδη και Αναστασίνη για το 31-23. Τζούρτος και Ρίπης μάζεψαν γρήγορα το ματς στην μια κατοχή μειώνοντας σε 31-28, για να έρθει ο Αδαμαντίδης και να γράψει το 33-28 που ήταν και τελικό σκορ ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Γ.Α.Σ.Τ ήταν καταιγιστικοί. Έπαιξαν πολύ καλή άμυνα, έτρεξαν μπροστά και πήραν μια πάρα πολύ καλή διαφορά στο τέλος του δεκαλέπτου. Ο Διαμαντόπουλος έγραψε το 35-28, ο Τζούρτος απάντησε με τρίποντο για το 35-31 και ο Καμαριωτάκης ανέβασε τη διαφορά με το 37-31 που σημείωσε. Καλάθι από τον Ρίπη για το 37-33, για να ακολουθήσει ένα 11-0 με τους Καμαριωτάκη, Ντάσκα και Αναστασίνη που έβαλε μπροστά με +15 τους Γ.Α.Σ.Τ.. Ο Φερεντίνος τους έκοψε το σερί με μια βολή για το 48-34, για να έρθει άλλο ένα 4-0 μέχρι το τέλος της περιόδου από τους Αδαμαντίδη και Μουζουράκη για το τελικό 52-34 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Γ.Α.Σ.Τ εμφανίστηκαν αρκετά χαλαροί και παραλίγο να το πληρώσουν από τον μαχητικό Φωκιανό, που τελικά δεν κατάφερε την ανατροπή. Ο Αδαμαντίδης έγραψε το 54-34, για να ακολουθήσει ένα 0-13 από τους Ρίπη και Τζούρτο για να μειώσουν στους 7 με 4.45 να μένουν(54-47). Ο Αναστασίνης έβαλε ένα τρίποντο και έδωσε μεγάλη ανάσα στους Γ.Α.Σ.Τ σημειώνοντας το 57-47 4 λεπτά πριν το φινάλε για να απαντήσει στην επόμενη επίθεση ο Τσιώτσης για το 57-50 ενώ έμεναν 3.45. Το τελικό σκορ του ματς γράφτηκε από τον Αδαμαντίδης, που έκανε το 59-50 3.20 πριν το φινάλε, με τις δύο ομάδες να μένουν άποντες από εκείνο το σημείο και έπειτα.

Πέρα από τον Καμαριωτάκη, καλό ματς έκαναν επίσης οι Αδαμαντίδης και Ντάσκας. Για τον Φωκιανό ξεχώρισαν οι Τζούρτος και Ρίπης.