40.9%
66.7%
38.0%
40.0%

Τη δεύτερη τους συνεχόμενη νίκη πήραν οι ΜΚΟ με 66-70 κόντρα στον Φωκιανό, ο οποίος γύρισε από το -15, όμως τελικά δεν κατάφερε να κλέψει τη νίκη. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Σωτηρόπουλος με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες μπήκαν ορεξατες, ήταν ευστοχες και απέδωσαν γρήγορο και ευχάριστο μπάσκετ. Σωτηρόπουλος και Μάινας έκαναν το 0-5, ο Ρίπης μείωσε σε 2-5 και οι Τουρής και Αγγελακάκης ανέβασαν στο 2-9. Ο Ρίπης έβαλε ξανά καλάθι για το 4-9 και ο Μάινας 2/2 βολές για το 4-11. Αλτιπαρμάκης και Καρακατσάνης έβαλαν από ένα τρίποντο για το 10-11 και ο Σωτηρόπουλος απάντησε με 4 δικούς του πόντους για το 10-15. Τρίποντο ξανά από τον Καρακατσάνη για το 13-15, απάντηση από τον Σωτηρόπουλο (13-17) και 6-0 από Παντελεάκη, Γρίβα και Ρίπη για το τελικό 19-17 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι ΜΚΟ έβγαλαν παραπάνω πάθος, κατάφεραν να κρατήσουν χαμηλά τον Φωκιανό και να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα πριν το ημίχρονο. Ο Παντελεάκης έβαλε ένα καλάθι για το 21-17, ο Σωτηρόπουλος απάντησε με τρίποντο για το 21-20 και 4-0 από Παντελεάκη και Καρακατσάνη για το 25-20 Μάινας, Σωτηρόπουλος και Τουρής ισοφάρισαν σε 25-25 και ο Παντελεάκης έγραψε ξανά τρίποντο για το 28-25. Σωτηρόπουλος και Κλαλιώτης έκαναν ένα 0-6 και έβαλαν μπροστά με 28-31 τους ΜΚΟ, ο Τζούρτος μείωσε με μια βολή σε 29-31 και ακολούθησε ένα 0-7 από Μάινα, Μαρσέλλο και Αγγελίδη για το 29-38. Ακράτος και Παπαδόπουλος σημείωσαν το τελικό 32-38 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι ΜΚΟ συνέχισαν να παίζουν το ίδιο καλά σε άμυνα και επίθεση, καταφερνοντας με αυτόν τον τρόπο να χτισουν μια σημαντική διαφορά. Ο Αγγελακάκης έγραψε το 32-40, για να ακολουθήσει ένα καλάθι του Ρίπη και ένα του Καρακατσάνη για το 36-40. Δύο βολές από τον Αγγελακάκη για το 36-42, απάντηση από τον Γρίβα για το 38-42 και 0-11 από Τουρή και Αγγελακάκη για το 38-53. Γρίβας και Αλτιπαρμάκης μειωσαν σε 42-53 και οι Μάινας, Αγγελακάκης ανέβασαν ξανά σε 42-57. Το τελικό 45-57 του δεκαλέπτου σημειώθηκε από τον Παντελεάκη.

Στην τελευταία περίοδο ο Φωκιανός έκανε εξαιρετικό ξεκίνημα, έφτασε το παιχνίδι στο καλάθι και έβαλε φωτιά στο ματς. Αλτιπαρμάκης, Παπαδόπουλος και Ακράτος μειωσαν σε 55-57. Βαχαβιωλος και Μάινας έβαλαν από ένα καλάθι για το 55-61, ο Ρίπης μείωσε σε 57-61 και οι Μάινας, Σωτηρόπουλος ανέβασαν ξανά σε 57-64 1.30 πριν τη λήξη. Άμεση απάντηση με τρίποντο από τον Τζούρτο για το 60-64 και 0-4 δια χειρός Βαχαβιώλου για το 60-68 με 30″ να μένουν. Δύο βολές από τον Τζούρτο για το 62-68, δύο αστοχες βολές από τους ΜΚΟ και 1/2 βολές από τον Καρακατσάνη με 12″ να μένουν (63-68). Κλέψιμο, καλάθι και φάουλ ο Καρακατσάνης με 7″ να μένουν και το σκορ πλέον να είναι 66-68. Γρήγορο φάουλ του Φωκιανού στον Μάινα, ο οποίος έχοντας κρύο αίμα και ζεστό χέρι έβαλε 2/2 και έγραψε το τελικό 66-70, με τον Φωκιανό να προσπαθεί ακόμη ένα τρίποντο αλλά χωρίς να βρίσκει στόχο.

Για τους νικητές, πέρα από τον Σωτηρόπουλο, πολύ καλό παιχνίδι έκαναν και οι Μάινας, Τουρής και Αγγελακάκης. Για τον Φωκιανό ξεχώρισαν οι Καρακατσάνης, Παντελεάκης και Ρίπης.