43.5%
71.4%
36.7%
21.9%

Σε επεισοδιακή αναμέτρηση εξελιχθήκε το μάτς ανάμεσα στα Χαμένα Ταλέντα και τους Ασβούς , με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να κερδίσουν το παιχνίδι με σκορ 58-59 , όντας λίγο πιό εύστοχοι και με την πολύ καλή άμυνα με αλλαγές που έπαιξαν, έκαναν την ανατροπή με λιγότερο απο δύο λεπτά να απομένουν , κλέβοντας σημαντικές μπάλες και βάζοντας clutch καλάθια ισοφάρισαν στο 58-59 λίγο πρίν την λήξη. Σε εκείνο το σημείο , τα Χαμένα Ταλέντα προσπάθησαν με ωραίες κινήσεις να βάλουν την μπάλα στο καλάθι , αλλά τα γρήγορα πόδια των Ασβών δυσκόλεψαν το έργο τους και έτσι , με μία εύστοχη βολή του Κουτσουρή λίγο πριν το τέλος κατάφεραν να κάνουν την δέκατη νίκη τους στην φετινή Golden. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκαν οι Αγγελογιαννόπουλος και Κουτσουρής, με γεμάτη στατιστική και clutch καλάθια και επιλογές σε σημεία που η μπάλα έκαιγε.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ψημάδης με βολή και δίποντο για το 3-0, απάντηση του Αγγελογιαννόπουλου για το 3-3 , 6-3 ο Πενταγιώτης, Κουτσουρής με λει απ για το 6-5, βολές του Ψημάδη και 8-5 , σερί 0-4 από τους Κουτσουρή και Ψαλιδόπουλο για το 8-9, με τα Χαμένα Ταλέντα να κάνουν 7-0 σερί με 6 πόντους του Κυριακού και μια βολή του Καραγρηγορίου για το 15-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μακρυδάκης με δύο τρίποντα και ένα λειπ απ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με σκορ 15-17, 19-17 με σκορ από τους Μάη και Ευθυμίου, σερί απο τους Ασβούς με σκορ από τους Μακρυδάκη, Αγγελογιαννόπουλο,Κουτσουρή και Αναγνωστόπουλο για το 19-26, απάντηση με σερί απο τους Πενταγιώτη και Καραγρηγορίου για το 26-26 και καλάθι σε αιφνιδιασμό από τον Ψαλιδόπουλο για το 26-28 του πρώτου ημιχρόνου.

Μετά την ανάπαυλα δίποντο από τον Αγγελογιαννόπουλο για το 26-30, τρίποντα από τους Ψημάδη και Αντύπα και 32-30, 32-32 ο Κατσίγιαννης, βολές του Κασβή για το 34-32 σερί των Ασβών από τους Ψαλιδόπουλο και Μακρυδάκη για το 34-39, απάντηση του Μπίλλη και 36-39, 36-41 ο Αγγελογιαννόπουλος, 41-41 από τους Καραγρηγορίου και Μάη με τον Νακόπουλο με δύο βολές να διαμορφώνει το 41-43 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το σκορ άνοιξαν τα Χαμένα Ταλέντα για το 46-43 από τούς Ψημάδη και Πενταγιώτη, απάντηση με 5 πόντους του Αγγελογιαννόπουλου για το 46-48, δίποντο από τον Ψημάδη και 48-48, 48-50 ξανά ο Αγγελογιαννόπουλος, 50-50 με λει απ ο Πενταγιώτης, βολή του Κουτσουρή και καλάθι του Νακόπουλου για το 50-53, σερί απο τα Χαμένα Ταλέντα από τους Πενταγιώτη,Κασβή και Καραγρηγορίου για το 58-53, απάντηση από τρίποντο του Αγγελογιαννόπουλου και δίποντο του Ψαλιδόπουλου για το 58-58, άστοχο λει απ του Καραγρηγορίου και φάουλ από τα Χαμένα Ταλέντα για να σουτάρουν βολές με τον Κουτσουρή να ευστοχεί στη μία για το 58-59 με τα Χαμένα Ταλέντα μετά από ταιμ άουτ και με 5 δευτερόλεπτα στο ρολόι να μην καταφέρνουν να ευστοχήσουν απέναντι στην καθαρή άμυνα των Ασβών με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με το ροζ φύλλο.

Εκτός των MVP εξαιρετικός ήταν ο Νακόπουλος, ο οποίος ήταν καθοριστικός στις τελευταίες άμυνες, βγάζοντας πολύ ενέργεια και πράγματα που δεν φαίνονται στην στατιστική, ενώ για τα Χαμένα Ταλέντα ξεχώρισε ο Ψημάδης με φοβερό παιχνίδι, σημείωνοντας 12 πόντους, 11 ριμπάουντ,5 ασίστ και 3 κλεψίματα.