32.1%
55.6%
54.8%
42.1%

Με ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο οι οι Glory Road άνοιξαν κατά πολύ τη διαφορά και κέρδισαν στο ντέρμπι για τη δεύτερη θέση της Silver τα Χαμένα Ταλέντα με σκορ 80-55. MVP του αγώνα ήταν ο Μάνος Σιφναίος με 29 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αντύπας άνοιξε το σκορ με μια ελεύθερη βολή, ο Σεϊμένης έβαλε καλάθι για το 2-1, 2-8 με 0-7 σερί οι Κασβής, Ψημάδης και Αντύπας, 8-8 με απάντηση με 6-0 οι Μανωλιάδης, Καμάρα και Γιάννης Σεϊμένης, 8-14 ο Ψημάδης με δύο συνεχόμενα τρίποντα, απάντηση με νέο 6-0 οι Μανωλιάδης και Γιάννης Σεϊμένης για το 14-14, 14-17 με νέο τρίποντο από τον Αντύπα και μια βολή του Μανωλιάδη για το τελικό 15-17 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πενταγιώτης έβαλε καλάθι για το 15-19, ο Καμάρα απάντησε με ένα προσωπικό 6-0 σερί για το 21-19, 21-21 με ένα καλάθι του Κασβή μέσα από το ζωγραφιστό, 27-21 με νέο 6-0 οι Σιφναίος και Γιάννης Σεϊμένης, 27-23 με ωραία κίνηση του Κυριακού, 29-23 από τον Γιάννη Σεϊμένη, 29-26 με τρίποντο του Πενταγιώτη, 34-26 με απάντηση με 5-0 οι Μανωλιάδης και Σιφναίος, 34-28 με δύο βολές του Ψημάδη, 36-28 ο Καμάρα ξανά, 36-35 με 0-7 σερί οι Πενταγιώτης, Αντύπας και Ψημάδης και δύο βολές του Καμάρα για το τελικό 38-35 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κασβής μείωσε σε 38-37, 40-37 ο Σιφναίος, 40-40 με το τρίτο εύστοχο τρίποντο του Αντύπα στο ματς, 47-40 με 7-0 σερί οι Καμάρα, Γιάννης Σεϊμένης και Σιφναίος, 47-42 ο Ψημάδης, 57-42 με 10-0 οι Σιφναίος και Γιάννης Σεϊμένης ξανά, 57-45 με τρίποντο του Ψημάδη και νέο σερί των Μανωλιάδη και Σιφναίου για το τελικό 65-45 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Σιφναίος και Μανωλιάδης συνέχισαν να σκοράρουν ασταμάτητα για το 76-45, 76-48 από τον Πενταγιώτη, 78-48 με καλάθι του Καμάρα, 78-55 με 0-7 οι Πενταγιώτης και Κυριακού και 80-55 με σουτ του Σάμι Χαμντάν για το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Glory Road, πέρα από τον Σιφναίο, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Μανωλιάδης με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ, Σεϊμένης με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα και Καμάρα με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τα Χαμένα Ταλέντα πολύ καλό ματς έκανε ο Πενταγιώτης με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και Ψημάδης με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.