20.8%
50.0%
26.8%
30.4%

Τα Χαμένα Ταλέντα, αν και δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ, κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο στο παιχνίδι τους κόντρα στους Μ.Κ.Ο., σε ένα ματς όπου οι ηττημένοι είχαν το προβάδισμα στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, στο τέλος όμως ο Πενταγιώτης χάρισε τη νίκη στην ομάδα του σκοράροντας 5 συνεχόμενους πόντους για να γράψει το τελικό 48-46 της αναμέτρησης. MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Βασίλης Πενταγιώτης με 22 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πενταγιώτης άνοιξε το σκορ με ένα εύστοχο τρίποντο, ο Σωτηρόπουλος μείωσε σε 3-2, 7-2 με τους Κυριακού και Πενταγιώτη να βάζουν από ένα καλάθι, 7-5 με τρίποντο ο Μαρσέλος, 8-5 με μια βολή του Μπίλλη, 8-7 ο Σωτηρόπουλος και 7-0 σερί από τους Πενταγιώτη, Ψημάδη και Ρεθυμιωτάκη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τα Χαμένα Ταλέντα να είναι μπροστά στο σκορ με 15-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γρηγορόπουλος με τον Σωτηρόπουλο έτρεξαν ένα 0-5 σερί και μείωσαν σε 15-12, ο Κασβής έβαλε καλάθι για το 17-12, 17-17 με 0-5 σερί από τον Μαρσέλο, 19-17 ο Ψημάδης, 19-25 με 0-8 σερί οι ΜΚΟ με τους Σωτηρόπουλο και Τουρή, 21-25 ο Μπίλλης και νέο καλάθι του Τουρή από μέση απόσταση για να γραφτεί το τελικό 21-27 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μπίλλης με μια βολή και ο Πενταγιώτης με ένα σουτ τριών πόντων μείωσαν σε 25-27, ο Σωτηρόπουλος έβαλε καλάθι για το 25-29, 29-29 με νέο 4-0 των Χαμένων Ταλέντων με τους Ψημάδη και Πενταγιώτη, 29-32 με τρίποντο ο Σωτηρόπουλος, απάντηση από τον Πενταγιώτη για το 32-32, 32-34 ο Μαρσέλος, και καλάθι από τον Κασβή για μια ακόμη ισοπαλία στο ματς (34-34). Στη συνέχεια οι ΜΚΟ έτρεξαν ένα 0-7 με τους Σωτηρόπουλο και Μαρσέλο για το 34-41, με τον Ψημάδη να μειώνει σε 36-41 και να γράφει το τελικό σκορ της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο Κυριακού και Μπίλλης μείωσαν σε 39-41, 39-44 από τους Κωτσικογιάννη και Σωτηρόπουλο, 43-44 με νέο 4-0 σερί οι Μπίλλης και Πενταγιώτης, 43-46 με δύο βολές ο Μαρσέλος και 46-46 με ενα μεγάλο τρίποντο ισοφάρισης του Πενταγιώτη με 69″ για τη λήξη. Στη συνέχεια ακολούθησαν κάποιες άστοχες επιθέσεις και για τις δύο ομάδες με τον Πενταγιώτη να πηγαίνει στις βολές με 8″ για την λήξη και να βάζει και τις δύο στο ζευγάρι για να γράψει το 48-46. Στην τελευταία επίθεση τα Χαμένα Ταλέντα έπαιξαν εξαιρετική άμυνα εγκλωβίζοντας τους ΜΚΟ οι οποίοι δοκίμασαν ένα σουτ στη λήξη του αγώνα το οποίο όμως δεν βρήκε στόχο.

Για τα Χαμένα Ταλέντα, πέρα από τον Πενταγιώτη, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκε και ο Ψημάδης με 8 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 3 κλεψίματα, καθώς επίσης και ο Μπίλλης με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα. Για τους ΜΚΟ τρομερή απόδοση έπιασε ο Σωτηρόπουλος με 25 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ενώ επίσης πολύ καλός ήταν και ο Μαρσέλος με 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.