20.0%
38.9%
40.9%
13.6%

Δύο ομάδες που ήταν σχεδόν ισόβαθμες αναμετρήθηκαν το βράδυ της Τετάρτης με τον Αστέρα Ευελπίδων να νικάει τελικά τα Χαμένα Ταλέντα. Οι δεύτεροι το πάλεψαν ιδίως στα τελευταία λεπτά, όμως η έλλειψη του Πενταγιώτη κυρίως στο playmaking κόστισε.

Ο Χαρτοκόλλης άνοιξε το σκορ, όμως ο Αντύπας με τρίποντο έκανε το 2-3. Με ένα σερί 8-0 ο Αστέρας έκανε το σκορ 12-5, έχοντας στο διάστημα αυτό δύο πολύ ωραία καλάθια των Μαγκώνη Α. και Μαγκώνη Β. Τα Χαμένα Ταλέντα μάζεψαν την διαφορά με Βασιλείου και Μπίλλη(12-9), ωστόσο ο Λάκουρας πρόσθεσε 3 πόντους για να κλείσει το δεκάλεπτο. Το τελευταίο καλάθι μπήκε από ωραία συνεργασία με τον Χαρμπαλή.(15-9)

Ο Βασιλείου έβγαλε την πάσα στον Γεροκωστόπουλο για το 15-11, και από τα χέρια του Μπίλλη τα Χαμένα Ταλέντα ισοφάρισαν. Στο σημείο αυτό όμως ο Χαρτοκόλλης ζεστάθηκε σκοράροντας από τα 6,75(18-15) ξεκινώντας ένα νέο σερί για την ομάδα του 9 πόντων αυτή την φορά(26-15).Στη διάρκεια του σερί είδαμε τον Μαγκώνη να σκοράρει με coast to coast. Ο Αντύπας έβαλε πολύ ωραίο ντράιβ(26-17) και ο Βασιλείου έκοψε τον ρυθμό του Αστέρα με δύο βολές(27-19), βλέποντας όμως λίγο αργότερα τον Χαρτοκόλλη να σκοράρει και πάλι τρίποντο για το 30-19.(30-20)

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την νέα μεταγραφή του Αστέρα Ευελπίδων (Ευθυμιάδης) να σκοράρει και τον Λάκουρα να βάζει 2 βολές για το 34-20. Ο Μπίλλης μετά από κλέψιμο έκανε το 39-24 και ο Κόλλιας μοίρασε στον Διακόπουλο για να ροκανίσει και άλλο την διαφορά μετά από ωραία προσποίηση.(41-27)

Το πλέον παραγωγικό ήταν το τελευταίο δεκάλεπτο με τον Μαγκώνη Α. να κλέβει και να σκοράρει με κάθε τρόπο. Αρχικά ο Κόλλιας έκλεψε και σκόραρε στον αιφνιδιασμό για το 41-29 και εν συνεχεία ο Μαγκώνης έκανε ένα προσωπικό σερί 8 πόντων! Το ματς έδειχνε να έχει κριθεί και μόνο ο Αντύπας μπόρεσε δώσει αυτοπεποίθηση στην ομάδα του με ένα τρίποντο(51-34), που όμως απαντήθηκε από τον Σκλήρη στην επόμενη φάση(54-34). Παρόλα αυτά τα Χαμένα Ταλέντα έδειξαν ψυχικά αποθέματα και πάλεψαν μέχρι τέλους κάνοντας ένα συγκλονιστικό σερί 11 πόντων στα τελευταία λεπτά του ματς κλείνοντας με την ωραία συνεργασία Κόλλια και Μπίλλη(54-45). Το ματς έληξε 56-45 μετά από καλάθι του Λάκουρα.

Ο Μαγκώνης ήταν απίστευτος κάνοντας triple double με 24 πόντους, 11 ριμπάουντς και 11 κλεψίματα, ενώ είχε ακόμα 3 ασίστς και 1 τάπα. Για τα Χαμένα Ταλέντα ο Μπίλλης σκόραρε 18 πόντους και μάζεψε 14 ριμπάουντς.