20.8%
50.0%
35.4%
22.7%

Οι Καλλιθέα Pimps κέρδισαν με 57-51 τα Χαμένα Ταλέντα για να ανέβουν στο 15-7 και να συνεχίσουν την προσπάθειά τους για πλασάρισμα στην πρώτη τετράδα της κατηγορίας. Τα Χαμένα Ταλέντα επέστρεψαν από το -20, αλλά οι Καλλιθέα Pimps ευτύχησαν να έχουν έναν τρομερό Πανάγο και πήραν το ροζ φύλλο. Την ίδια ώρα τα Χαμένα Ταλέντα περιμένουν πια το αποτέλεσμα των Athens Supergrungers για να δουν αν θα είναι στην οκτάδα.

Το ματς ξεκίνησε με τον Αντύπα και τον Μπόικο να σκοράρουν για το 1-6 της ομάδας τους, με τους Καλλιθέα Pimps να απαντούν με 11-0 σερί. Ο Πανάγος έσυρε το χορό και ο Ζάκας Σ. με τον Βασιλειάδη και τον Ζουρνατσίδη συνέχισαν ως το 12-6. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Μπόικο στο 12-8, με τον Αντύπα να σκοράρει για το 12-11 στη 2η περίοδο. Ο Βασιλειάδης με τον Καζαφέρη απάντησαν ως το 21-11 με τον δεύτερο να βάζει 7 μαζεμένους πόντους, για να σκοράρει λίγο μετά ο Ζάκας Ν. κρατώντας τη διαφορά στους 10. Ο Κόλλιας απάντησε, ο Ζάκας Σ. όμως με 5 πόντους έγραψε το 28-15, για να κλείσει στο 28-17 το ημίχρονο από τον Πιερρή.

Στην επανάληψη ο Βασιλειάδης σκόραρε για το 30-17, με τον Αντύπα να μειώνει. Ο Πανάγος με 8 μαζεμένους πόντους έφερε την ομάδα του στο 38-19, για να μειώσουν ο Σταμπουλίδης με τον Μπόικο στο 38-23. Ο Πανάγος ήταν και πάλι εκεί, τρίποντο για το 41-23, με τον Αντύπα να κλείνει το 3ο δεκάλεπτο στο 41-25.

Οι Καλλιθέα Pimps μπήκαν δυνατά και στην 4η περίοδο, Ζάκας Ν. και Πανάγος τους έφεραν στο 45-25, με τον Γεροκωστόπουλο και τον Δρακόπουλο να μειώνουν σε 45-29. Ο Ζάκας Ν. έφερε ξανά το ματς στους 18, ο Πανάγος τον μιμήθηκε λίγο μετά για το 49-31, αλλά τα Χαμένα Ταλέντα δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Ο Δρακόπουλος με τον Πιερρή μείωσαν σε 49-35, για να γράψουν τρία συνεχόμενα τρίποντα Κόλλιας και Αντύπας (2) με το τελευταίο να έρχεται 2:41 για το τέλος για το 49-44. Ο Ζουρνατσίδης με επιθετικό ριμπάουντ έδωσε ανάσα στην ομάδα του, αλλά ο Αντύπας είχε πάρει φωτιά, 2/2 βολές για το 51-46. Ο Καζαφέρης είχε κι εκείνος 2/2, με τον Αντύπα να σκοράρει ξανά με 1:10 για το φινάλε, 53-48. Ο Ζουρνατσίδης ξανά ως από μηχανής θεός πήρε άλλο ένα επιθετικό ριμπάουντ για το 55-48 στα 55 δευτερόλεπτα, αλλά ο Αντύπας έφτασε τους 13 συνεχόμενους πόντους και με τρίποντο στα 51 δευτερόλεπτα μείωσε σε 55-51. Τα Χαμένα Ταλέντα έκλεψαν την μπάλα στην επόμενη άμυνα, αλλά δεν μπόρεσαν να πάρουν σκορ στην επίθεση και ο Ζάκας Σ. με 2/2 βολές στα 15 δευτερόλεπτα έφερε τον αγώνα στο 57-51, για τη νίκη της ομάδας του.

Για τους Καλλιθέα Pimps ο Πανάγος είχε 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Ζάκας Σ. 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ζουρνατσίδης 6 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Βασιλειάδης 6 πόντους, 9 ριμπάουντ. Για τα Χαμένα Ταλέντα ο Αντύπας είχε 25 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Κόλλιας 6 πόντους, 6 ασίστ, 3 τάπες, ο Πιερρής 6 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα.