40.0%
52.9%
37.3%
21.7%

Τα Χαμένα Ταλέντα έκαναν δεύτερη συνεχόμενη νίκη και πλέον έχουν ψυχολογία και κίνητρο, αφού κυνηγούν μια θέση στην οχτάδα. Θύμα των πορτοκαλί αυτήν τη βδομάδα ήταν η Partouzan, η οποία έφτασε πολλές φορές στην ισοφάριση,πέρασε τέσσερις φορές μπροστά με προβάδισμα μιας κατοχής, αλλά όλες τις φορές που είχε το momentum δεν κατάφερε να δώσει τον δικό της ρυθμό, κάτι που εκμεταλλευτηκαν τα Χαμένα Ταλέντα, κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου έκαναν καλή διαχείριση, κράτησαν ένα προβάδισμα 2-3 κατοχών και έφτασαν στη νίκη με 68-62. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Ψημάδης με 13 πόντους, 16 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν με άγριες διαθέσεις επιθετικά και αυτό έγινε εικόνα και στο σκορ του δεκαλέπτου το οποίο ήταν αρκετά ψηλό. Πενταγιώτης και Ψημάδης ξεκίνησαν το ματς με 5-0, 5-4 οι Λεκός και Καρατζάς, 10-4 από τους Πενταγιώτη και Μπίλλη 10-7 ο Ζησιάδης, 13-7 ο Αντύπας, 13-14 οι Λεκός και Ζησιάδης, 16-14 ο Αντύπας ξανά, 16-16 ο Καραδήμας, 19-16 οι Κυριακού και Μπίλλης, 19-18 ο Λεκός και πάλι από την Partouzan, 20-18 ο Πενταγιώτης με μια βολή, 20-20 ο Ζησιάδης, 22-20 ο Μπίλλης με δύο βολές και 22-21 ο Λεκός για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στην δεύτερη περίοδο το σκορ ήταν αρκετά πιο χαμηλό, αφού πλέον οι δύο ομάδες έδωσαν μεγάλη βαρύτητα στην άμυνα γιατί ήξερα πως θα είναι σημαντικός παράγοντας για τη νίκη. Ο Μπίλλης έβαλε καλάθι για το 24-21, 24-22 ο Καρατζάς, 30-22 οι Γεροκωστόπουλος και Ψημάδης, 30-29 με 0-7 σερί οι Τρανούδης, Λεκός και Καρατζάς, 33-29 οι Αντύπας και Πενταγιώτης, 33-34 οι Τρανούδης και Καρατζάς και 35-34 από τον Ψημάδη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Partouzan προσπάθησε πάρα πολύ να πάρει το προβάδισμα, για να αναγκασει τα Χαμένα Ταλέντα να τους κυνηγήσουν, όμως η περιφέρεια των πορτοκαλί ήταν σε μεγάλη μέρα και δεν επέτρεψε κάτι τέτοιο. Ο Ρηγανάκος έγραψε το 35-36, 38-36 ο Πενταγιώτης, 38-38 ο Λεκός, 40-38 ο Ψημάδης, 40-43 με 5 σερί πόντους από τον πρόεδρο, 45-43 ο Πενταγιώτης, 45-45 ο Ρηγανάκος, 47-45 ο Χολής, 47-46 ο Ζησιάδης, 49-46 ο Χολής ξανά, 49-48 ο Λεκός, και 4-0 στο τέλος του δεκαλέπτου από τους Αντύπα και Ψημάδη για να κλείσουμε με σκορ 53-48.

Στην τελευταία περίοδο τα Χαμένα Ταλέντα έκαναν καταπληκτική διαχείριση στο +5 που είχαν χτίσει, αφού η περίοδος δεν έπεσε ποτέ στην μία κατοχή, με αποτέλεσμα να μην υπάρξει ουσιαστική απειλή. Ο Πενταγιώτης έβαλε καλάθι για το 55-48, 55-50 ο Λεκός, 58-50 ο Μπίλλης, 58-52 ο Ρηγανάκος, 60-52 ο Χολής , 60-54 ο Λεκός, 62-54 ο Μπίλλης ξανά, 62-58 οι Λεκός και Ζησιάδης, 66-58 οι Ψημάδης και Χολής, 66-60 ο Λεκός ξανά, 67-60 ο Χολής με μια βολή, 67-62 ο Καρατζάς και 68-62 με μια βολή ο Πενταγιώτης για να σημειώσει το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τα Χαμένα Ταλέντα, πέρα από τον Ψημάδη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Πενταγιώτης, Χολής και Μπίλλης. Για την Partouzan ξεχώρισαν ο Λεκός και Ζησιάδης.

*Λόγω τεχνικού προβλήματος δεν υπάρχει η τέταρτη περίοδος στο βίντεο. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.