12.0%
60.0%
34.1%
27.0%

Τα Χώματα έφτασαν σε μία ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 75-69 του Φωκιανού για να ανέβουν στο 10-12 και να δέσουν ακόμα περισσότερο τη θέση τους στην πρώτη οκτάδα. Άλλο ένα τεράστιο παιχνίδι από τον Καραγιάννη που είχε 37 πόντους και 20 ριμπάουντ, με τον Ψαρρό και τον Μελά να ακολουθούν για τους νικητές!

Το ματς ξεκίνησε με τον Τζούρτο σε μεγάλα κέφια για τον Φωκιανό, με τον Ψαρρό και τον Καραγιάννη να απαντούν στα τρίποντά του. Ο Παντελεάκης έφερε τον αγώνα στο 4-10, με τον Καραγιάννη, τον Μελά και τον Λιγνό να ισοφαρίζουν. άλλο ένα τρίποντο από τον Τζούρτο και ένα ακόμα καλάθι έφεραν το ματς στο 12-15, με τον Καραγιάννη να σκοράρει και τον Γκοτζαμάνη να έρχεται μετά για το 14-19. Ο Ψαρρός με τον Καραγιάννη ισοφάρισαν το ματς σε 19-19, με τον Γκοτζαμάνη να γράφει το 19-21, τον Καραγιάννη να ισοφαρίζει και τον Καρακατσάνη να κλείνει την περίοδο στο 21-24. Το 2ο δεκάλεπτο ανήκε στα Χώματα. Ένα 9-0 στο ξεκίνημα από τον Μελά, τον Ψαρρό και τον Καραγιάννη τα φέρε μπροστά με 30-24, για να το διακόψει ο Καρακατσάνης. Ο Γκάτσης με τον Ψαρρό και τον Καραγιάννη σκόραραν για το 36-26, με τον Γκοτζαμάνη να απαντά και τον Καραγιάννη να γράφει το 38-28. Ο Καρακατσάνης μείωσε σε 38-30, με τον Καραγιάννη να βάζει 5 μαζεμένους πόντους (22 στο πρώτο μέρος) για το 43-30 της ομάδας του, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Γκοτζαμάνη και τον Καρακατσάνη στο 43-33.

Στην επανάληψη ο Παντελεάκης με τρίποντο μείωσε στους 7 πόντους, για να απαντήσει ο Μελάς. Ξανά στους 7 από τον Μυλιόρδο, με τον Μελά και τον Καραγιάννη να γράφουν το 50-38. Ο Παντελεάκης με τον Τζούρτο σκόραραν για το 50-43, αλλά ο Καραγιάννης με τον Ψαρρό, τον Μελά και τον Μπίλια έτρεξαν ένα 11-2 για το 61-45 και το +16 για την ομάδα τους. Κάπου εκεί ξέσπασε ο Μυλιόρδος με τρία απανωτά τρίποντα για το 61-54, κρατώντας ζωντανό τον Φωκιανό. Ο Καραγιάννης απάντησε με καλάθι και φάουλ για το 64-54, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Γκοτζαμάνη στο 64-57.

Στην 4η περίοδο ο Λιγνός με τον Καραγιάννη έφεραν το ματς στο 69-57, με τον Μυλιόρδο να μειώνει. Ο Καραγιάννης ξανά και ο Ψαρρός ήταν που σκόραραν για το 73-59 και το +14 για τα Χώματα, αλλά ο Φωκιανός δεν παραδόθηκε. Απάντησε με 0-10 σερί, ψαλιδίζοντας τη διαφορά με τον Τζούρτο και τον Παντελεάκη ως το 73-66, για να μειώσει ο Μυλιόρδος με μία βολή σε 73-67 στα 52 δευτερόλεπτα. Τα Χώματα έχασαν άλλη μία επίθεση, ο Γκοτζαμάνης είχε 2/2 βολές στα 28 δευτερόλεπτα για το 73-69, η ομάδα του έκλεψε στην επαναφορά, αλλά αστόχησε σε λέι απ χάνοντας την ευκαιρία να φέρει το ματς στους 2 πόντους στα 18 δευτερόλεπτα, με τον Ψαρρό να γράφει ντράιβ για το 75-69 που ήταν και το τελικό σκορ νίκης για τα Χώματα.

Για τους νικητές ο Καραγιάννης είχε 37 πόντους, 20 ριμπάουντ με 13/21 δίποντα, ο Μελάς 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Ψαρρός 14 πόντους, 9 ασίστ. Για τον Φωκιανό ο Τζούρτος είχε 17 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Γκοτζαμάνης 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Παντελεάκης 11 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Μυλιόρδος 17 πόντους, 5 ασίστ, ο Καρακατσάνης 10 πόντους, 4 ασίστ.