23.3%
46.2%
50.9%
10.5%

Τα Χώματα κέρδισαν τους Nothing But Net με 88-68 για να ανέβουν στο 4-10 και να πάρουν και τη διαφορά του πρώτου αγώνα, έχοντας τον Μελά σε πολύ μεγάλη βραδιά, με τον Διαμαντόπουλο και τον Λιγνό διψήφιους και τον Γκάτση να αναλαμβάνει… όλα τα υπόλοιπα! Για τους Net, που ήταν 5 στο ματς, ξεχώρισαν Δημητρίου και Λαζαρέτος.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Μελά, τον Λιγνό και τον Διαμαντόπουλο να φέρνουν την ομάδα τους στο 8-2. Ο Δημητρίου με τον Λαζαρέτο απάντησαν για το 8-6, για να σκοράρει ο Διαμαντόπουλος ως το 13-8. Ο Λαζαρέτος με τον Κακλαμάνο έφεραν το ματς στο 13-12, με τον Λιγνό και τον Δαμανάκη να απαντούν, αλλά τον ασταμάτητο στο πρώτο δεκάλεπτο Δημητρίου να ισοφαρίζει σε 16-16. Ο Μελάς σκόραρε για το 18-16, με τον Κοτσίφη να βάζει μπροστά με τρίποντο την ομάδα του, πριν απαντήσει ο Ψαρρός, για να έρθει ξανά ο Δημητρίου (10 πόντοι στην περίοδο) για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 20-21 για τους Nothing But Net. Στη 2η περίοδο ο Κακλαμάνος με τον Δημητρίου έφεραν την ομάδα τους στο 21-27 και το 23-29, με τον Μελά να απαντά και τον Ψαρρό να σκοράρει για το 30-29. Ο Λαζαρέτος έγραψε το 30-31, αλλά ένα 7-0 από τον Μελά, τον Γκάτση και τον Διαμαντόπουλο έφερε τα Χώματα στο 37-31. Ο Δημητρίου μείωσε στους 4 με τον Διαμαντόπουλο και τον Μελά να συνεχίζουν για το 43-33. Ο Καραμανής μείωσε, αλλά ο Ψαρρός με ωραία ενέργεια ήταν που έκλεισε στο +10 για την ομάδα του το πρώτο ημίχρονο.

Τα Χώματα συνέχισαν σε καταιγιστικό ρυθμό στο παιχνίδι και στην επανάληψη, τρέχοντας συνεχώς για να εκμεταλλευτούν το μικρό σε αριθμό ρόστερ των αντιπάλων τους. Ο Λιγνός με τον Ανοσίκε σκόραραν για το 50-35, με τον Λαζαρέτο να μειώνει. Μελάς, Ανοσίκε και Λιγνός έφεραν το ματς στο 58-37 και για πρώτη φορά πάνω από τους 20 πόντους με 8-0 σερί, για να απαντήσουν ο Καραμανής και ο Κοτσίφης για το 58-42. Ο Μελάς με καλάθι και φάουλ και ο Κοτσίφης με τρίποντο έγραψαν το 61-45, για να τρέξουν 11-0 τα Χώματα στη συνέχεια με τον Γκάτση, τον Μελά, τον Στενάκη και τον Ψαρρό να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 72-46.

Στην 4η περίοδο ο Λαζαρέτος μείωσε σε 72-48, με τον Στενάκη να απαντά. Καραμανής και Λαζαρέτος (12 πόντοι στο δεκάλεπτο) έφεραν το ματς στο 74-54, με τον Μελά, τον Στενάκη και τον Λιγνό να απαντούν για το 80-54 και το 83-56. Ο Καραμανής σκόραρε για τους Nothing But Net, με τον Λιγνό να γράφει το 85-58, πριν μειώσει ξανά ο Δημητρίου και έρθει ο Δημητριάδης με τρίποντο για να δώσει στην ομάδα του τη μεγαλύτερη διαφορά στο ματς, +28 στο 88-60. Στο τέλος Λαζαρέτος και Δημητρίου με ένα 0-8 μείωσαν σε 88-68.

Για τους νικητές ο Μελάς είχε 29 πόντους, 13 ριμπάουντ με 12/18 σουτ, ο Γκάτσης 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 6 κλεψίματα, ο Διαμαντόπουλος 13 πόντους και 5 ριμπάουντ, ο Λιγνός 13 πόντους. Για τους Nothing But Net ο Λαζαρέτος είχε double-20 στο ματς με 20 πόντους και 20 ριμπάουντ έχοντας 10/15 δίποντα και ο Δημητρίου 22 πόντους.