30.0%
85.7%
39.2%
16.7%

Ματς για γερά νεύρα, όπου το σκορ ήταν κοντά για τρία δεκάλεπτα, όμως στο τέταρτο τα Χώματα έκαναν ένα ξέσπασμα και κατάφεραν να κερδίσουν την Partouzan με 58-66. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Μελάς με 34 πόντους, 17 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Στην πρώτη περίοδο η Partouzan έδειχνε να είναι πιο ορεξάτοι και με παραπάνω λύσεις, κάτι το οποίο αποτυπωθηκε και στο τελικό σκορ της περιόδου. Ζησιάδης και Κοντομίχαλος ξεκίνησαν το ματς με 7-0, για να μειώσουν οι Ανοσίκε και Μελάς σε 7-4. Ζησιάδης και Κοντομίχαλος ξανά για το 11-4, απάντηση από τον Μελά και ξανά 4-0, αυτή τη φορά δια χειρός Καρατζά (15-6). Σε 15-9 μείωσε ο Στάθης Γκάτσης, ο Ζησιάδης σκόραρε ξανά για το 17-9 και ο Μελάς μείωσε με τρίποντο σε 17-12. Ένα 5-0 από τον Λεκό σημείωσε το τελικό 22-12 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο τα Χώματα εμφανώς πιο ανεβασμένα, έδειξαν ότι θέλουν πολύ το ροζ φύλλο και κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ. Δαμανάκης, Στάθης Γκάτσης και Μελάς μειωσαν σε 22-18, για να απαντήσει ο Τρανούδης σε 24-18. Καλάθι από τον Στενάκη για το 24-20, τρίποντη απάντηση από τον Λεκό (27-20) και 0-8 από Ανοσίκε και Μελά για το 27-28. Προβάδισμα ξανά για την Partouzan με τον Λεκό (29-28) και ξανά 0-8 από τα Χώματα με τους Δαμανάκη, Μελά και Στάθη Γκάτση για το 29-36. Το τελικό 31-36 του ημιχρόνου σημειώθηκε από τον Τσόλη.

Στην τρίτη περίοδο τα Χώματα έπαθαν ένα μπλακ άουτ το οποίο εκμεταλλευτηκε σε μεγάλο βαθμό η Partouzan για να μπει στην τέταρτη με προβάδισμα. Ο Λεβαντής μείωσε σε 33-36, για να απαντήσουν με 0-4 οι Στενάκης και Χρήστος Γκάτσης για το 33-40. Δύο καλάθια από τον Ζησιάδη για το 37-40 και δύο βολές του Μελά για το 37-42. Ακολούθησε ένα 8-0 από Λεκό και Τσόλη για το προβάδισμα της Partouzan με 45-42, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο τα Χώματα έκαναν ένα μπαμ, πήραν μια πολύ καλή διαφορά και πήραν το ροζ φύλλο. Ο Μελάς ξεκίνησε την περίοδο με 9 πόντους για το 45-51,ο Καραδήμας μείωσε σε 48-51 και ακολούθησε ένα 0-12 από Ανοσίκε και Μελά για το 48-63. Σε 50-63 μείωσε ο Κοντομίχαλος, ο Χρήστος Γκάτσης απάντησε με μια βολή για το 50-64 και ακολούθησε ένα 8-0 από Τσόλη και Λεκό για το 58-64. Το τελικό 58-66 του αγώνα σημειώθηκε από τον Δαμανάκη.

Για του νικητές, πέρα από τον εξαιρετικό Νίκο Μελά, καλό ματς έκαναν και οι Στάθης Γκάτσης και Ανοσίκε. Για την Partouzan ξεχώρισαν οι Λεκός, Ζησιάδης και Τσόλης.