29.4%
58.8%
53.5%
17.1%

Χωματα vs Undertakers 76-74 .Καταπληκτικό παιχνίδι με ανατροπές στο σκορ,ματς με πολύ ένταση με τους νικητές να περνάνε μπροστά στο σκορ (1:39) και με τον Καρνέση να ειναι άστοχος στο τελευταίο σουτ .MVP του αγώνα ο Μελάς με double-double 21 πόντους,11 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Καρνέσης με τρίποντο και ο Stermasi με λει-απ για το 0-5 για τους Undertakers.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δαμανάκης για το 2-5 για τα Χώματα.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Stermasi για το 2-7.Με 1/2 βολές ο Δαμανάκης για το 3-7 και ο Γρυπάρης με λει-απ και την ασίστ ο Καρνέσης για το 3-9.Με Hook σκόραρε ο Λιγνός για το 5-9.Ξανά ο Γρυπάρης με λει-απ  και την ασίστ ο Μαρκάκης για το 5-11.Ο Μελάς με 1/2 βολές  και με λει-απ ο Ψαρρός και ο Στενάκης για το 10-11.Ο Παπαγιάννης σκόραρε για το 10-13, με τον Γκάτση να ισοφαρίζει 13-13  με τρίποντο .Ο Γρυπάρης με 1/2 βολές και με γκολ φάουλ ο Μαρκάκης για το 13-17.Ο Ψαρρός με σουτ από την γωνία και 2/2 βολές και ο Στενάκης με λει-απ για το προβάδισμα 19-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-19 με σουτ ο Γρυπάρης.

Δεύτερο δεκάλεπτο κλέψιμο,ασίστ ο Γκάτσης και ο Ψαρρός το λει-απ και με τρίποντο ο Γκάτσης για το 24-19 για τα Χωματα .Ο Νομικός και ο Γρυπάρης μείωσαν σε 24-23 για τους Undertakers.Ο Ψαρρός με ντράιβ για το 26-23.Με σουτ ο Νομικός και με λει-απ ο Γρυπάρης για το 26-27.Ο Μελάς,ο Στενάκης και Ψαρρός με λει-απ για το 32-27.Ο Γρυπάρης μείωσε σε 32-29 .Με 1/2 βολές ο Λιγνός για το 33-29.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρνέσης για το 33-31.Το coast to coast ο Μελάς για το 35-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-35 με 1/1 βολές  και τρίποντο ο Καρνέσης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καρνέσης με τρίποντο και ο Νομικός ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ για το 35-40.Ο Ψαρρός με σουτ από την γωνία  για το 37 -40 για τα Χώματα.Την ασίστ ο Καρνέσης και το  καλάθι ο Νομικός για το 37-42 για τους Undertakers.Ο Γκάτσης με λει-απ μείωσε σε 39-42 ,με τον Καρνέση με τρίποντο να γράφει το 39-45.Με σερί 14-0 το σκορ έγινε 53-45 με 2 τρίποντα 2/2 βολές  και με λει-απ ο Μελάς,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δαμανάκης και με λει-απ ο Ψαρρός .Ο Γρυπάρης με 4 πόντους μείωσε 53-49.Με Hook σκόραρε ο Λιγνός για το 55-49.Με τον Γρυπάρη με τρίποντο να γράφει το 55-52.Ο Μελάς πέτυχε το 57-52 με λει-απ .Ο Καρνέσης με 2/2 βολές για το 57-54.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 59-54 με τον Μελά ,από την ασίστ που έδωσε ο Ψαρρός.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μελάς με σουτ από την γωνία για το 61-54 για τα Χώματα.Απάντησε και ο Παπαγιάννης με σουτ από την γωνία για το 61-56 για τους Undertakers.Με τρίποντο ο Γκάτσης για το 64-56.Ο Καρνέσης με γκολ φάουλ μείωσε σε 64-59.Ο Στενάκης σκόραρε για το 66-59.Με 3/3 βολές ο Καρνέσης ( 1 βολή τις τεχνικής ποινής) για το 66-62.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δαμανάκης για το 68-62.Ο Νομικός με λει-απ και ο Καρνέσης με τρίποντο για το 68-67.Με σουτ ο Δαμανάκης πέτυχε το 70-67 ,με τον Γρυπάρη με κλέψιμο και λει-απ για το 70-69.Ο Ψαρρός σκόραρε με λει-απ το 72-69.Ο Γρυπάρης με 4 πόντους από λει-απ για το προσπέρασμα 72-73.Ο Ψαρρός με 2/2 βολές (1:39) και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δαμανάκης (0:16) για το 76-73.Ο Καρνέσης 1/1 βολές από την τεχνική ποινή για το 76-74 (0:16). Στην τελευταία επίθεση ο Καρνέσης  το τρίποντο,το σουτ δεν βρήκε στόχο  και τα Χώματα πανηγύρισαν την νίκη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γκάτσης με 11 πόντους,9 ριμπάουντ,5 ασίστ ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα,ο Ψαρρός με 20 πόντους,5 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Δαμανάκης με 11 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Γρυπάρης με 26 πόντους,5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Καρνέσης με 27 ριμπάουντ ,6 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Νομικός με 10 πόντους ,7 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.