23.5%
50.0%
25.5%
10.5%

Σε ένα ματς όπου ήταν αμφίρροπο από την αρχή ως το τέλος τα Χώματα κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη με 34-37 κόντρα στους Athens Supergrungers. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αναστάσιος Τσουκάλης με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Δαμανάκης άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Κούρτης ισοφάρισε σε 2-2, 2-6 με ένα καλάθι του Δαμανάκη και ένα του Δημητριάδη, 7-6 με απάντηση με 5-0 σερί του Κατσαμπάνη, 7-8 από τον Καραθανάση, 10-8 με τρίποντο του Κούρτη, 10-11 με απάντηση από τον Τσουκάλη και καλάθι από τον Θεοδώρου με δύσκολο drive για το τελικό 12-11 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Τσουκάλης έγραψε τρίποντο για το 12-14, ο Κούρτης απάντησε με δύο συνεχόμενα καλάθια για το 16-14, 16-19 με απάντηση με 0-5 του Γκάτση, 20-19 οι Θεοδώρου και Τσίπρας και νέο τρίποντο από τον Γκάτση για το τελικό 20-22 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κούρτης έβαλε καλάθι για το 22-22, οι Δημητριάδης, Δαμανάκης και Τσουκάλης απάντησαν με 0-9 για το 22-31 και καλάθι από τον Θεοδώρου για το τελικό 24-31 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Αϊβαλιώτης και Κούρτης μείωσαν σε 29-31, 29-33 με καλάθι του Δαμανάκη, 31-33 με καλάθι του Αϊβαλιώτη ξανά, 31-36 οι Δημητριάδης και Τσουκάλης, 34-36 με ένα καλάθι και μια βολή του Κατσαμπάνη και μια βολή από τον Τσουκάλη για το τελικό 34-37 του παιχνιδιού.

Για τα Χώματα, πέρα από τον Τσουκάλη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Δήμος Δημητριάδης με 10 πόντους, 9 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Για τους Athens Supergrungers καλό ματς έκανε ο Κούρτης με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.