20.7%
72.7%
40.8%
33.3%

Χώματα vs Oklaχώμα Thunder 55 – 68.Μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι στο Αιγάλεω η Oklaχώμα Thunder πήραν την πρώτη τους νίκη. Από την αρχή του αγώνα οι νικητές επέβαλαν τον ρυθμό τους πήραν μια διαφορά +10 πόντων ,όπου και την διατήρησαν μέχρι το τέλος. Mvp του αγώνα ο Τζανάκης με 20 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 2/2 βολές ο Τζανάκης 0-2 η Oklaχώμα. Ο Δημητριάδης με τρίποντο έκανε το 3-2 για τα Χώματα. Ο Τζανάκης με σουτ από την γωνία το 3-4 και ο Μπενής από το ζωγραφιστό το 5-4. Ο Ανδρικόπουλος με γκολ φάουλ και με σουτ από την γωνία και ο Τζανάκης με 1/2 βολές πέτυχαν το 5-10. Ο Δαμανάκης σκόραρε το 7-10 και ο Τζανάκης με 2/2 βολές το 7-12. Το ματς στα ίσα 12-12 με 1/2 βολές και καλάθι από τον Δαμανάκη και με καλάθι ο Πέτσας. Από το ζωγραφιστό ο Miku το 12-14 και ο Τσουκάλης και ο στρατός Δαμανάκης με 1/2 βολές το 14-14. Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-17 με τρίποντο ο Βολτέας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καλογεράς ισοφάρισε με τρίποντο 17-17 για τα Χώματα. Ο Μανωλίτσης με τρίποντο έκανε το 17-20 για την Oklaχώμα και ο Καλογεράς με νέο τρίποντο ισοφάρισε 20-20. Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 20-29, αρχικά ο Τσάπαλος με 1-1 βολή τεχνικής ποινής και με σουτ από την γωνία, με ντράιβ ο Καμούζης, με 2/2 βολές ο Γεωργάς και με ντράιβ ο Καμούζης. Το 22-29 πέτυχε ο Μπίλιας και το 22-31 ο Τσάπαλος. Ο Αδαμάκης σκόραρε το 24-31 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-36 με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με 1/2 βολές ο Παπαναστασίου και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ανδρικόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ανδρικόπουλος με 4 πόντους του έγινε το 24-40 για την Oklaχώμα. Ο Μπενής με σουτ και ο Καλογεράς με τρίποντο πέτυχαν το 29-40 για τα Χώματα. Ο Παπαναστασίου με σουτ το 29-42 και ο Μπενής με ντράιβ πέτυχε το 31-42. Ο Τσάπαλος με 1/2 το 31-43 και ο Μπενής με τρίποντο και ο Γκάτσης με σουτ μείωσαν σε 36-43. Ο Καμούζης με σουτ το 36-45 και ο Δαμανάκης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 38-45. Ο Τζανάκης με σουτ και τρίποντο και ο Ανδρικόπουλος με σουτ έγραψαν το 38-52. Ο Δαμανάκης με 1/2 βολές το 39-52 και το δεκάλεπτο τελείωσε 39-54 με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Τζανάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τζανάκης με σουτ το 39-56 για την Oklaχώμα. Ο Τσουκάλης και ο Δαμανάκης με σουτ πέτυχαν το 43-56 για τα Χώματα. Ο Τζανάκης με 2/2 βολές το 43-58 και ο Γκάτσης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, από το low post καλάθι ο Τσουκάλης και με τρίποντο ο Καλογεράς για το 50-58. Τρίποντο ο Γεωργάς το 50-61 και ο Δαμανάκης με Ηook το 52-61. Ο Τζανάκης με σουτ από την γωνία και με γκολ φάουλ ο Καμούζης το σκορ έγινε 52-66. Ο Μπίλιας σκόραρε με γκολ φάουλ το 55-66 και το τελικό 55-68 έγραψε ο Γεωργάς με βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Ανδρικόπουλος με 13 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Καμούζης με 9 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δαμανάκης με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Μπενής με 9 πόντους ,6 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο.