0%
0%
0%
0%

Οι HPV κέρδισαν την Αρβάλα με 37-32 έχοντας τον έλεγχο του αγώνα στο 2ο ημίχρονο.

Το ματς ξεκίνησε με 4-2 για τους νικητές από τον Ναουμη, για να απαντήσουν ο Κομνηνος με τον Αγγελη για το 4-8. Η περίοδος έκλεισε από τον Μαυρόπουλο στο 7-8 με τον Αυγερη να βάζει μπροστά τους HPV στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Καραμπαλης με τον Θεοδωρακόπουλο σκόραραν για το 9-17 της Αρβάλας, για να μειώσει ο Στάμου σε 13-17 και να ισοφαρίσει ο Ντόσκας, με το ημίχρονο να κλείνει στο 18-20. Στην επανάληψη οι HPV κράτησαν την Αρβάλα χωρίς πόντο σε μια ολόκληρη περίοδο και με τον Ναούμη, τον Σταμου, τον Σπυρόπουλο και τον Μαυρόπουλο έφτασαν ως το 29-20 στο 30ο λεπτό. Ο Αγγελης μείωσε σε 30-23, με τον Σταμου και τον Ναουμη να απαντούν, 34-23. Ο Αγγελης με τον Αλεξακη σκόραραν ως το 36-32, αλλά οι HPV πήραν το ροζ φύλλο.

Τα λάθη ήταν 15-16 στο ματς, τα κλεψίματα 6-8 και οι ασίστ 7-1. Στα ριμπάουντ οι HPV είχαν τον έλεγχο, 49-37 με 9-6 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 0/9 τρίποντα και την Αρβάλα 1/15. Στα δίποντα η Αρβάλα είχε 20% και οι HPV 26%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σπυρόπουλος είχε 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σταμου 8 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 4 τάπες, ο Ναούμης 8 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για την Αρβάλα ο Αγγελης είχε 17 πόντους, 10 ριμπάουντ.