0%
0%
0%
0%

Οι Gunners κέρδισαν με 69-75 τους Kallithea Pimps με τον Γκιωνη να έχει 40 πόντους στον αγώνα με 11/22 εντός παιδιάς και 11/14 βολές!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 7-4 για τους Kallithea Pimps από τον Ντατσιο, τον Καναριδη και τον Μπαλκουρα, για να μειώνει ο Παπαγεωργίου και να φέρει ο Γκιωνης το ματς στο 11-8. Ο Ντατσιος με τον Κριθιμο σκόραραν για το 18-10, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Γκιωνη στο 18-13. Στη 2η περίοδο ο Παναγος με τον Κριθιμο και τον Καναριδη σκόραραν για το 27-15, για να φέρει ο Κριθιμος το ματς στο 32-17 λίγο μετά. Ο Γκιωνης με τον Καρτερη και τον Χαϊδα μείωσαν σε 32-29, με τον Χαϊδα και τον Ταγαρη λίγο μετά να ισοφαρίζουν το ματς σε 34-34 στο ημίχρονο. Ο Χαϊδας έβαλε μπροστά με 35-37 τους Gunners στην επανάληψη για να απαντήσουν ο Λιμνοπουλος με τον Μπαλκουρα για το 42-37. Ο Γκιωνης ισοφάρισε και στη συνέχεια πήγε την ομάδα τους στο 43-52, με τον Παπαγεωργίου να σκοράρει για το 43-55 στο τέλος της περιόδου. Ο Κριθιμος μείωσε σε 47-55, με τον Χαϊδα να απαντά, αλλά τον Ντατσιο να σκοράρει για το 49-57. Χαϊδας και Γκιωνης έφεραν το ματς στο 49-61 με τον Δεμεστιχο να σκοράρει για το 51-63. Ο Κριθιμος με τον Παναγο μείωσαν σε 58-63, με τον Γκιωνη να σκοράρει για το 58-67 και το 60-70. Ο Ζακας με τον Ντατσιο μείωσαν σε 66-70, αλλά ο Γκιωνης ήταν εκεί για το 66-72. Ο Καναριδης σκόραρε για το 69-72, με τον Γκιωνη να κλείνει το ματς από τη γραμμή στο 69-74.

Τα λάθη ήταν 19-20 στο ματς, τα κλεψίματα 12-10 και οι ασίστ 15-16. Τα ριμπάουντ ήταν μοιρασμένα, 32-35 με 9-6 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 9/32 τρίποντα και τους Kallithea Pimps 6/20. Στα δίποντα οι Kallithea Pimps είχαν 46% και οι Gunners 62%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γκιωνης είχε 40 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Χαϊδας 17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Kallithea Pimps ο Κριθιμος είχε 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Ντατσιος 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Ζακας 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Καναριδης 9 πόντους, 3 ριμπάουντ.