31.8%
50.0%
23.5%
17.6%

Οι Drafts κέρδισαν την Αρβάλα με 38-52 έχοντας 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-0 για την Αρβάλα από τον Θεοδωρακόπουλο και τον Σαββιδη, για να απαντήσουν ο Σιωκης με τον Φλουδα και τον Ζαχαρόπουλο ως το 8-14 για την ομάδα τους. Ο Αγγελης μείωσε, με τον Σαββιδη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 13-16, για να έρθει ο Ταγαρης για το 15-20 στη 2η περίοδο. Ο Θεοδωρακόπουλος απάντησε, με τον Ταγαρη και τον Ζαχαρόπουλο να σκοράρουν για το 17-30 με 0-10 σερί. Το ημίχρονο έκλεισε από τον Θεοδωρακόπουλο, για να έρθουν Ζαχαρόπουλος και Φλουδας για το 21-35 στην επανάληψη. Θεοδωρακόπουλος και Αγγελης μείωσαν σε 26-37, με τον Σαββιδη να σκοράρει λίγο μετά, τον Ταγαρη να απαντά και τον Θεοδωρακόπουλο να κλείνει το 3ο δεκάλεπτο στο 30-40. Στην 4η περίοδο ο Σιωκης με τον Κολοβο και τον Ταγαρη έφεραν την ομάδα τους στο 30-50 με 0-10 σερί που διέκοψε ο Σαββιδης, για να γράψει ο Σιωκης το 34-52 και να κλείσει το ματς από Καραμπαλη και Σαββιδη στο 38-52.

Τα λάθη ήταν 14-4 στο ματς, τα κλεψίματα 3-7 και οι ασίστ 8-18. Στα ριμπάουντ η Αρβάλα είχε τον πρώτο λόγο, 59-52 με 15-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/22 τρίποντα και την Αρβάλα 3/17. Στα δίποντα η Αρβάλα είχε 24% και οι Drafts 26%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ζαχαρόπουλος είχε 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Ταγαρης 10 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σιωκης 13 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Φλουδας 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για την Αρβάλα ο Θεοδωρακόπουλος είχε 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Σαββιδης 12 πόντους, 16 ριμπάουντ.