15.0%
48.0%
37.5%
15.4%

Ξεκίνημα με νίκη για τους Κένταυρους που κατάφεραν να λυγίσουν τον Αστέρα Ευελπίδων με 60-55. Καμία ομάδα δεν κατάφερε να αποκτήσει μεγαλύτερη διαφορά και το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Κορυφαίος παίχτης για τους νικητές ο Καλλέργης με 15 πόντους, 8 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αστέρας Ευελπίδων ήταν μπροστά στο σκορ με 4-10. Λάκουρας και Χαρτοκόλλης είχαν από 4 πόντους. Οι Κένταυροι αντέδρασαν και με ένα σερί 10-0 πέρασαν μπροστά 14-10 με το δεκάλεπτο να τελειώνει με 14-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Κένταυροι μεγάλωσαν την διάφορα 25-19 με τους Αδαμάκη και Κάκαρη να σκοράρουν από 4 πόντους, όμως ο Χαρτοκόλλης με 8 πόντους έδωσε το προβάδισμα υπερ της ομάδας του με 28-31 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η τρίτη περίοδος βρήκε την ομάδα του Αστέρα να διατηρεί μια μικρή διαφορά 37-42 με τους Λάκουρα και Χαρτοκόλλη κορυφαίους, ωστόσο η περίοδος έκλεισε με 42-42 με 4 πόντους από τον Μανωλίκα.

Στην τελευταία περίοδο οι Κένταυροι με το τρίποντο του Μπαντούνα πέρασαν μπροστά στο σκορ με 47-44 και κατάφεραν να πάρουν μια πολύ δύσκολη νίκη διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος με τελικό σκορ 60-56.

Για τους νικητές εκτός του Καλλεργη, ο Αδαμάκης είχε 13 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Κάκαρης 9 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Μανωλίκας 5 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ο Λάκουρας είχε 15 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Χαρτοκόλλης 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και ο Ανδρεόπουλος 7 πόντους και 10 ριμπάουντ.