19.0%
57.1%
22.6%
30.0%

Ξεκίνημα με νίκη για τους Τουβλέικερς εναντίον τον HPV  με 38-51 βομβαρδίζοντας τους με 9 τρίποντα στην πρεμιέρα τους.Για τους νικητές MVP ο Μητσόπουλος με 17 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα 2 κοψίματα αλλά και 2 εντυπωσιακά καρφώματα.

Στην πρώτη περίοδο το αρχικό προβάδισμα ήταν για τους Τουβλέικερς 0-3 και με 3 σερί τρίποντα από Μητσόπουλο(2)και Μαρίνο (1) να κλείνει το δεκάλεπτο με 6-12.Άξιο αναφοράς ότι το πρώτο καλάθι για τους HPV σημειώθηκε 5 λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα.

Στη Δεύτερη περίοδο το 7-14 γίνεται 13-14 με τρίποντο του Λινάρδου και 3 πόντους ακόμα από τον Γεραμάνη.Οι Τουβλέικερς αντέδρασαν και η διαφορά ανέβηκε 13 -22 και να κλείνει το δεκάλεπτο ο Σπυρόπουλος με 15-22.

Στην τρίτη περίοδο ο Σπυρόπουλος και ο Λινάρδος με τρίποντα από HPV μείωσαν 23-25 και κατάφεραν να περάσουν για πρώτη φορά μπροστά  στο σκορ με 27-26 3.40 πριν το τέλος τις περιόδου.Ήταν και η τελευταία φορά που είχαν την πρωτοπορία.Ο Μητσόπουλος με 4 σερί πόντους και με τον Μπαλάσκα να γράφουν το 27-33.

Το τελευταίο δεκάλεπτο άρχισε όπως τελείωσε με τον Μητσόπουλο να σκοράρει άλλους 5 πόντους  και να γράφει το 29-38 .Οι HPV το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 33-39.Τότε μίλησε ο Μαρίνος  ,όπλισε και με 3 σερί τρίποντα έφερε  στην μέγιστη διαφορά στον αγώνα με 33-48.Τελικό σκορ 38-51 για τους Τουβλέικερς.

Για τους Νικητές εκτός του Μητσόπουλου,Μαρίνος 15 πόντους και Λειβαδάς με 14 ριμπάουντ

Για τους Ηττημένους Λινάρδου 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, Γεραμάνης 9 πόντους 4 ριμπάουντ και τον Σπυρόπουλο με 6 πόντους και 8 ριμπάουντ.