14.3%
47.1%
28.3%
15.4%

Στο 2-1 έφτασαν οι Nothing But Net κερδίζοντας δύσκολα με 55-48 τους Ζαπατίστας. MVP του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Δημητρίου, με του οποίου το ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο πήραν προβάδισμα και κέρδισαν το ματς οι Νετ.

Στην πρώτη περίοδο μπήκαν πιο δυνατά οι Net, αλλά δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν έτσι όλη την περίοδο. Ο Ζαμπέτης σκόραρε συνεχώς και έδινε λύσεις στους Ζαπατίστας οι οποίοι δεν άργησαν να πάρουν το προβάδισμα, το οποίο κράτησαν μέχρι το τέλος της περιόδου όπου το σκορ ήταν 11-17.

Στην δεύτερη περίοδο το σενάριο ήταν κάπως διαφορετικό. Ο Καραμανής, ο Κοτσίφης και η παρέα τους πήραν φορά και σκοραραν κατά ριπάς, ενώ και αμυντικά είχαν κλειδώσει τον αντίπαλο τους. Σκορ με το σταγονομετρο έπαιρναν οι Ζαπατίστας σε αυτό το δεκάλεπτο και έτσι μπήκαν στα αποδυτήρια με την πλάτη στον τοίχο αφού, όχι μόνο δεν κράτησαν το +6 τους, αλλά βρέθηκαν να χάνουν κιόλας με 31-26.

Στην τρίτη περίοδο ένα γρήγορο 5-0 από τους Γκολέ και Μπαρμπερίδη έφτασε το ματς στα ίσα, ενώ το σερί συνέχισε με 3 ακόμα πόντους του ο Μπάρμπε για να δώσει προβάδισμα με σκορ 31-34. Από εκεί και πέρα η περίοδος πήγαινε καλάθι καλάθι με τον Μακρυγιάννη να κρατάει μόνος του τους Net στο παιχνίδι αφού όλοι οι πόντοι στην περίοδο ήρθαν από εκείνον. Το τελικό σκορ της τρίτης ήταν 40-41 για τους Ζαπατίστας.

Στην τέταρτη περίοδο ο Δημητρίου έμοιαζε να έχει κατέβει από άλλον πλανήτη. Έκανε μόνος του ένα 6-0 σερί και έδωσε προβάδισμα 5 πόντων στην ομάδα του. Η απάντηση δεν άργησε να έρθει, με δράστη τον Μπαρμπερίδη μείωσε στους 2,αλλά και πάλι Καραμανής και Δημητρίου έδωσαν ψυχολογική ανάσα στους Net πηγαίνοντας το ματς στους 6. Στη συνέχεια δεν έγινε κάτι δραματικό με τον πίνακα να γράφει το τελικό 55-48.

Περα από τον Δημητρίου, εξαιρετική εμφάνιση έκανε ο Μακρυγιάννης, όπως επίσης πολύ καλός ήταν και ο Καραμανής. Από την άλλη για τους Ζαπατίστας ξεχώρισαν οι Μπαρμπερίδης και Ζαμπέτης.