19.2%
44.4%
26.2%
23.5%

Μεγάλη νίκη για τους HPV 42-46 απέναντι στους Μπιρι-Μπιρι με all-star εμφάνιση από τον Σπυρόπουλο που είχε 25 πόντους,11 ριμπάουντ 8 κλεψίματα και ένα μόνο λάθος.

Στο πρώτο δεκάλεπτου οι ομάδες ήταν άστοχες και νευρικές και το σκορ στα πρώτα 5 λεπτά ήταν 0-2. Ο Ευαγγελίδη με τρίποντο έκανε το 3-2 και με τον Μικράκη να γράφει το 9-4.Ο Σπυρόπουλος μείωσε σε 9-7 και το δεκάλεπτο έκλεισε 11-7 με τον Ευαγγελίδη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σπυρόπουλος έδωσε προβάδισμα 13-14 αλλά οι Μπιρι-Μπιρι ξέφυγαν και πάλι στο σκορ με 21-16 με τον Ευαγγελίδη και η περίοδος έκλεισε με 21-18 με τον Σιούτη.

Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκάλεπτου οι Μπιρι-Μπιρι με τρίποντα του Χαραλαμπόπουλου και Ευαγγελίδη πήραν μια διαφορά 7 πόντων 30-23.Άμεση η αντίδραση από τους HPV  που ροκάνισαν την διαφορά με τον Σπυρόπουλος και τον Στάμου έκαναν το 32-30, που ήταν και το σκορ τις 3 περιόδου.

Στην τέταρτη περίοδο 4 λεπτά πριν το φινάλε και ενώ το σκορ είναι 36-34 για τους Μπιρι-Μπιρι, ο Σπυρόπουλος με 2 κολλητά τρίποντα έκανε το 36-40 και με τον Στάμου το 37-43.Οι Μπιρι-Μπιρι προσπάθησαν για την ανατροπή και με καλάθι του Μανιάτη και τρίποντο του Ευαγγελίδη το σκορ έγινε 42-44.Αλλά ο Σπυρόπουλος με βολές έγραψε το 42-46 που ήταν και το τελικό σκορ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα εκτός από τον MVP Σπυρόπουλο , Σιούτης 6 πόντους και 6 ριμπάουντ και Στάμου 8 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ο Ευαγγελίδης είχε 17 πόντους 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ ,Μανιάτης 9 πόντους ,12 ριμπάουντ (7-5), 3 ασίστ και 5 κλεψίματα και ο Μικράκης με 10 πόντους και 8 ριμπάουντ.