14.3%
63.2%
31.0%
22.2%

Δυνατό ματς παρακολουθήσαμε το βράδυ της Κυριακής με τους Pigs με ανεβασμένη ψυχολογία μετά τη πρώτη τους νίκη αλλα λίγοι αριθμητικά και οι Miami Heal που ήθελαν να διατηρήσουν το θετικό πρόσημο νικών/ηττών.Οι δευτέροι έκαμψαν την αντίσταση των πρώτων με το διαστημικό Δημητρίαδη να σκοράρει 26 πόντους και τον Βρεττό και το Κοκκινάκο απ την άλλη να φορτώνουν το αντίπαλο καλάθι βάζοντας μαζί 41 πόντους.

Στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες πηγαίναν κοντά στο σκορ με τους Heal να κάνουν ένα μίνι ξεσπασμά με το Βρεττό και το Κοκκινάκο για το 10-5 για να απαντήσει ο Δημητριάδης Βασίλης και να γράψει το σκορ δεκαλέπτου υπερ των Miami Heal 15-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ισορροπίες δεν αλλάξαν αλλά ούτε και οι σκόρες για τους Miami Heal το δίδυμο συνέχισε να σκοράρει όπως και για τους Pigs μόνο που ο Δημητριάδης βρήκε συμπαραστάτη και το Γεωργίου για να πάνε στο ημίχρονο πίσω με 25-23.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου στην εξίσωση για τους Heal μπήκε και ο Ρίζος αλλα κάθε φορά που οι Miami Heal κάναν κάποιο ξέσπασμα για να πάρουν την διαφορά απαντούσαν οι Pigs με τρίποντες βομβες του Τονινέλι (2) και του Δημητριάδη Βασίλη ο οποίος έβαλε και το καλάθι στην λήξη του δεκαλέπτου για το 39-36.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο φαινόταν ότι το ματς θα κρινόταν στις λεπτομέρειες όπως και έγινε.Η δυάδα των Miami Βρεττός και Κοκκινάκος σκοράραν συνεχώς αλλά η διαφορά δεν ξέφευγε πάνω απ τους 5-6 πόντους με το σκορ στο 51-45 ο Αρνής πήρε επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε έβαλε και την βολή και έφερε το ματς στο 51-48 και στη διαφορά ενός σουτ, τα όποια και έκαναν οι Pigs αρχικά με τον Γεωργίου και στην επόμενη φάση με τον Αρνή και τον Δημητρίαδη μετά απο επιθετικό.Στόχο δεν βρήκε κανένα και έτσι το καλάθι του Κοκκίνακου 20 δεύτερα πριν το τέλος και οι 2 βολές του Βρεττού απλά έγραψαν το τελικό 55-48.

Απ τους νικητές ξεχώρισαν με double double ο Βρεττός 21 πόντους και 10 ριμπάουντ αλλά και ο Κοκκινάκος με 20 πόντους για τους Pigs ασταμάτητος ο Δημητριάδης Βασίλης με 26 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Δείτε τα στατιστικά και το βίντεο του αγώνα εδώ.